Z lotu ptaka: Jakuszyce - zdjęcie #15292

Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie, Jakuszyce

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Jakuszyce

obiekt administracyjny, asfalt, droga główna
Graniczna Placówka Kontrolna Jakuszec/Jakuszyce – nieistniejący obecnie pododdział Wojsk Ochrony Pogranicza wykonujący kontrolę graniczną osób, towarów i środków transportu bezpośrednio w przejściach granicznych na granicy z Czechosłowacją. Graniczna Placówka Kontrolna Straży Granicznej w Jakuszycach – nieistniejąca obecnie graniczna jednostka organizacyjna Straży Granicznej wykonująca kontrolę graniczną osób, towarów i środków transportu bezpośrednio w przejściach granicznych na granicy z Czechosłowacją/Republiką Czeską. W październiku 1945 roku Naczelny Dowódca Ludowego Wojska Polskiego nakazywał sformować na granicy państwowej 51 przejściowych punktów kontrolnych (PPK).
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Karkonosze

Hotel Jakuszyce Sport & Spa

hotel, PHU Paweł Muller
odległość: 110 m

Izera

restauracja
odległość: 150 m

Kantor

biuro wymiany
odległość: 195 m

Müller

stacja paliw, Müller
odległość: 222 m

14

rower, spacer:nie, ścieżka, konno:nie, jednokierunkowa, zagęszczona
odległość: 282 m

Dolny Dukt Końskiej Jamy

tor, rower, asfalt, gatunek 1
odległość: 310 m

Kamienna

strumień, rzeka, przepust
odległość: 629 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Polana Maliszewskiego

punkt informacyjny
odległość: 660 m

Szosa Czeska

most, droga główna, asfalt
odległość: 753 m

Gościniec Leśniczówka

pensjonat, hotel
odległość: 879 m

Szklarska Poręba I - Leśniczówka (15)

GDDKiA o/Wrocław, przystanek autobusowy, pokrycie dachu
odległość: 914 m

Obiekty na dalszym planie

Izerski Park Ciemnego Nieba

obszar chroniony, Nadleśnictwo Świeradów;CHKO Jizerské hory;Lesy České republiky s. p. KŘ Liberec
odległość: 3,95 km
Izerski Park Ciemnego Nieba (IPCN, cz. Jizerská oblast tmavé oblohy JOTO) – polsko-czeski transgraniczny park ciemnego nieba, znajdujący się w Górach Izerskich w Sudetach, w województwie dolnośląskim, zaś po stronie czeskiej w kraju libereckim. Utworzony został 4 listopada 2009 roku, zajmuje powierzchnię około 7500 ha. Park powstał w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009.
Źródło opisu: Wikipedia

Stary Kamieniolom

kamieniołom, atrakcja, nieużywane
odległość: 4,07 km

Stary Kamieniołom

punkt widokowy
odległość: 4,18 km

Kopalnia kwarcu "Stanisław"

atrakcja, nieużywane, kamieniołom
odległość: 5,30 km

Zwalisko

szczyt, punkt widokowy
odległość: 5,53 km
Zwalisko lub Wieczorny Zamek (niem. Abendburg, 1047 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, we wschodniej części Wysokiego Grzbietu, między wzniesieniem Izerskie Garby po zachodniej stronie a Wysokim Kamieniem po wschodniej stronie, około 1,7 km na południowy wschód od Rozdroża Izerskiego. Wzniesienie ma kształt wąskiej grzędy ciągnącej się równoleżnikowo na przestrzeni kilkuset metrów, usianej hornfelsowymi skałami, i położone jest opodal kopalni kwarcu "Stanisław", w rejonie szczególnie zasobnym w bogactwa naturalne.
Źródło opisu: Wikipedia

Izerskie Garby

szczyt
odległość: 5,67 km
Izerskie Garby (niem. Weisser Steinrücken, Weiss Flins) – wzniesienie o wysokości 1084 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Wysokim Grzbiecie. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, w najwyższej centralnej części Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, między masywem Zielonej Kopy po zachodniej stronie a Zwaliskiem po wschodniej stronie, około 1,6 km na południe od Rozdroża Izerskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Wysoka Kopa

szczyt, ruiny
odległość: 5,79 km
Wysoka Kopa (niem. Hinterberg, 1127,6 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w masywie Wysokiego Grzbietu. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, w najwyższej centralnej części Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, między wzniesieniem Złote Jamy po południowo-zachodniej stronie a Izerskimi Garbami po wschodniej stronie, około 2,65 km na południowy zachód od Rozdroża Izerskiego. Najwyższy szczyt Gór Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Kopalnia

punkt widokowy
odległość: 5,83 km

Narzeczeński Kamień

atrakcja, pomnik
odległość: 6,10 km

Sztolnia kopalni kwarcu

atrakcja, nieużywane, sztolnia
odległość: 6,70 km

Sine Skałki

punkt widokowy, szczyt
odległość: 7,63 km
Sine Skałki (czes. Modré kameny, niem. Blaue Steine) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, w najwyższej centralnej części Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, w masywie Zielonej Kopy, około 2,4 km na południowy zachód od Rozdroża Izerskiego. Sine Skałki są drugim co do wysokości wzniesieniem w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Wysoki Kamień

szczyt, atrakcja
odległość: 7,63 km
Wysoki Kamień (, 1058 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Zachodnich, położony w Wysokim Grzbiecie (Góry Izerskie), tuż nad Szklarską Porębą. Ze szczytu rozciąga się panorama na Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Na grzbiecie biegnącym na zachód od głównego szczytu aż do przełęczy Rozdroże pod Zwaliskiem występują trzy wybitne skaliste wyniesienia o wysokościach 1050 (Duży Wysoki Kamień), 1025 Zawalidroga i 1023 (bezimienne).
Źródło opisu: Wikipedia

Przednia Kopa

szczyt
odległość: 7,66 km
Przednia Kopa (niem. Cornelsberg) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w środkowo-wschodniej części Gór Izerskich, w najwyższej centralnej części Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, w masywie Zielonej Kopy, około 2,3 km na południowy zachód od Rozdroża Izerskiego. Przednia Kopa jest trzecim co do wysokości wzniesieniem w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO