Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #15082

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie, Cieplice Śląskie-Zdrój

Czas wykonania zdjęcia: jesień, październik 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Kotlina Jeleniogórska

Zjednoczenia Narodowego

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 174 m

Kamienna

rzeka
odległość: 217 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Świętej Jadwigi Śląskiej

jednokierunkowa, ruchliwa ulica, usługa, dostęp:nie, rower, spacer, konno
odległość: 278 m

Szkoła Podstawowa

szkoła
odległość: 417 m

Sprzymierzonych

ruchliwa ulica
odległość: 436 m

Dworska

konno, dostęp:nie, ruchliwa ulica, spacer, rower
odległość: 528 m

Wojciecha Korfantego

ruchliwa ulica
odległość: 611 m

Przechodnia

droga dojazdowa
odległość: 928 m

Sobieszowska

trzeciorzędna
odległość: 1,07 km

Dolnośląska

droga dojazdowa, trzeciorzędna
odległość: 1,14 km

Obiekty na dalszym planie

Kościół pw. Bożego Ciała

chrześcijańska, kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 8,35 km
'''Kościół pw. Bożego Ciała w Głogowie''' – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza. Najstarsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1403 r. Wówczas była to bardzo skromna kaplica.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół Św. Antoniego Padewskiego

kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 9,55 km

Piechowice

miasto
odległość: 9,62 km
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaplica cmentarna

miejsce kultu
odległość: 9,76 km

Mały Ciemniak

szczyt
odległość: 10,67 km
Mały Ciemniak (niem. Untern Nebelberg, 578 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra na wschodnim krańcu Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta z bocznego ramienia, które odchodzi ku południowemu wschodowi od Ciemniaka.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała Kamienna

rzeka
odległość: 10,89 km
Mała Kamienna (Kamienna Mała ) zwana także Pleśną – potok górski w Sudetach Zachodnich w Górach Izerskich w woj. dolnośląskim. Górski potok o długości 11 km, lewy dopływ Kamiennej, należący do dorzecza Odry. W części źródliskowej składa się z kilkunastu potoczków, z których największy wypływa z małego bagienka na wysokości około 990 m n.p.m. spod północnego grzbietu wzniesienia Zwalisko w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzosówka

szczyt
odległość: 14,34 km
Wrzosówka (niem. Heidelberg, 694 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Wzniesienie we wschodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta pomiędzy Kozią Szyją na zachodzie a Ciemniakiem na wschodzie.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

chrześcijańska, rzymskokatolickie, miejsce kultu, kościół
odległość: 14,68 km

Szklarka

rzeka
odległość: 14,93 km
Szklarka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 6,78 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy. Wypływa na północnych zboczach Śmielca na wysokości 740 m n.p.m. z połączenia dwóch potoków - Górnej Szklarki i Niedźwiady.
Źródło opisu: Wikipedia

Wodospad Szklarki

wodospad, atrakcja
odległość: 15,37 km
Wodospad Szklarki (niem. Kochelfall) – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka (27 m wysokości) wodospad w polskich Karkonoszach, położony na wysokości 525 m n.p.m. w granicach administracyjnych Piechowic. Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcającą spiralnie, gdzie tworzy kocioł eworsyjny.
Źródło opisu: Wikipedia

Kozia Szyja

szczyt
odległość: 15,56 km
Kozia Szyja (niem. Ziegenhalsberg) – wzniesienie o wysokości 748 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Kamienickim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w północno-wschodniej części Gór Izerskich, we wschodniej części Grzbietu Kamienieckiego Gór Izerskich, około 2,4 km na południowy wschód od miejscowości Chromiec. Na zachodzie łączy się z Kopaniem, na wschodzie z Ciemniakiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarz

szczyt
odległość: 15,83 km
Szklarz (niem. Peterhübel, 593 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, na wschód od zabudowań Szklarskiej Poręby. Od północy i zachodu opada stromo do doliny Kamiennej tworząc urwiska, od południowego wschodu podcina go Szklarka, która tworzy wąwóz, a w nim Wodospad Szklarki.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej

muzeum, zabudowanie
odległość: 16,79 km
Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie – muzeum prowadzone przez oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Jeleniej Górze, znajdujące się w budynku starej siłowni wodnej w Szklarskiej Porębie (niem. ''Schreiberhau). '' Budynek muzeum jest położony w dolinie Kamiennej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 3. Siłownia w Schreiberhau została wybudowana w 1900 roku, na potrzeby założonej w 1872 roku przez Otto Opitza fabryki papy i tektury.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 17,31 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO