Z lotu ptaka: Marysin - zdjęcie #14983

Szklarska Poręba, Szklarska Poręba, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie, Marysin

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Szklarska Poręba

obiekt administracyjny

Marysin

obiekt administracyjny

Karkonosze

Turystyczna

droga dojazdowa
odległość: 161 m

Kasy kolejki i KPN

bilet
odległość: 178 m

Amfiteatr

powszechne, teren rekreacyjny
odległość: 185 m

Adamczuk

restauracja
odległość: 192 m

Puchatek

odległość: 208 m

Żywiecki Szałas

obiekt handlowy, restauracja
odległość: 228 m

Lolobrygida

odległość: 246 m

Bednarz

strumień
odległość: 322 m

Lola

pensjonat, zabudowanie
odległość: 347 m

Obiekty na dalszym planie

Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej

PTTK, zabudowanie, chata alpejska
odległość: 4,74 km
Schronisko Na Hali Szrenickiej (niem. Neue Schlesische Baude) − wysokogórskie schronisko turystyczne w Sudetach Zachodnich w paśmie Karkonoszy. Schronisko położone jest na wysokości 1195 m n.p.m. na środku Hali Szrenickiej w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, pomiędzy dwoma szczytami: Kamiennikiem i Szrenicą. Na miejscu obecnego schroniska w 1786 roku postawiono budę pasterską, którą nazwano „Nowa Buda Śląska” (sporadycznie również Kranichbaude).
Źródło opisu: Wikipedia

Hala Szrenicka

punkt widokowy
odległość: 4,89 km

Szrenica

punkt widokowy, atrakcja, szczyt
odległość: 4,91 km
Szrenica (1362 m n.p.m., niem. Reifträger) – szczyt górski położony w zachodniej części Karkonoszy, w pobliżu granicy państwowej z Czechami, na południe od Szklarskiej Poręby. Doskonały punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie, a także Karkonosze czeskie. Sam szczyt Szrenicy wyniesiony jest ponad główny grzbiet Karkonoszy (Śląski Grzbiet) na wysokość 60 m. Wierzchołek leży całkowicie po polskiej stronie granicy.
Źródło opisu: Wikipedia

Krkonošský národní park

obszar chroniony
odległość: 5,08 km

Szrenicki Kocioł

miejscowość
odległość: 5,22 km

Schronisko "Pod Łabskim Szczytem"

chata alpejska, hotel
odległość: 5,87 km

Hala pod Łabskim Szczytem

punkt widokowy
odległość: 5,87 km

Kamiennik / Luboch

szczyt
odległość: 6,13 km

Twarożnik

miejscowość, kamień
odległość: 6,17 km
Twarożnik (niem. Quargsteine, Quarksteine, czes. Tvarožník) – skałka granitowa w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy. Twarożnik położony jest na granicy polsko-czeskiej, w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy, w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, pomiędzy Szrenicą a Sokolnikiem, powyżej Mokrej Przełęczy, właściwie na zachodnim zboczu Sokolnika, na wysokości ok. 1320 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Mumlawski Wierch / Žlabský vrch

szczyt
odległość: 6,50 km

Łabski Kocioł

miejscowość
odległość: 7,21 km

Česká budka

miejscowość
odległość: 7,35 km

Pod Voseckou boudou

miejscowość
odległość: 7,96 km

Labe

rzeka
odległość: 7,97 km
Łaba – rzeka w Niemczech i Czechach o długości 1165 km (370 km w Czechach) i powierzchni dorzecza 144 055 km² (w Czechach 51 394 km²). Ma źródła w Karkonoszach, na południe od Łabskiego Szczytu, na wysokości 1387 m n.p.m., w pobliżu polskiej granicy; uchodzi do Zatoki Helgolandzkiej Morza Północnego w okolicach Cuxhaven. Jest największą rzeką Czech oraz jedną z większych europejskich rzek i rzecznych szlaków komunikacyjno-transportowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Jakšín

szczyt, ruiny
odległość: 8,34 km

Labská louka

miejscowość
odległość: 8,81 km
Łabska Łąka (czes. Labská louka) – równina wierzchowinowa w Sudetach Zachodnich w czeskiej części pasma Karkonoszy na wysokości 1340–1460 m n.p.m. Równina położona jest w północno-zachodniej części Karkonoszy, na obszarze czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego, na południowy wschód od Szrenicy, między Śląskim Grzbietem od północy a Czeskim Grzbietem od południa. Jest to rozległa wierzchowinowa równina położona na wysokości 1340–1460 m n.p.m., na południe od Łabskiego Szczytu, przy granicy państwowej z Polską.
Źródło opisu: Wikipedia

Labská bouda

chata alpejska, mieszkanie
odległość: 9,20 km
Labská bouda (niem. Elbfallbaude) – czeskie schronisko turystyczne w Karkonoszach, położone na wysokości 1340 metrów n.p.m., nad górnym obrzeżem doliny Labský důl. W odległości 1 kilometra znajdują się źródła rzeki Łaba (stąd nazwa obiektu).
Źródło opisu: Wikipedia

Labský vodopád

klif, wodospad
odległość: 9,21 km
Wodospad Łaby – wodospad górski w Sudetach Zachodnich w zachodniej części Karkonoszy. Należy do największych i najbardziej znanych czeskich wodospadów. Jego powstanie związane jest z erozją wsteczną Łaby.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 24,49 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO