Z lotu ptaka: Komarno - zdjęcie #14894

Komarno, gmina Janowice Wielkie, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Janowice Wielkie

obiekt administracyjny
Janowice Wielkie – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedzibą władz gminy są Janowice Wielkie.
Źródło opisu: Wikipedia

Komarno

obiekt administracyjny
Komarno (niem. Kammerswaldau ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. Leży u podnóży należącego do Korony Gór Polski, najwyższego szczytu Gór Kaczawskich – Skopca (724 m n.p.m.). Stanowi typową wieś łańcuchową.
Źródło opisu: Wikipedia

Góry Kaczawskie

Komar

strumień
odległość: 80 m

Kościół pw. Jana Chrzciciela

chrześcijańska, miejsce kultu, zabudowanie, rzymskokatolickie
odległość: 87 m

Widokowa

droga niesklasyfikowana
odległość: 133 m

Kotlina Jeleniogórska

odległość: 415 m

Obiekty na dalszym planie

Radomierka

przepust, strumień
odległość: 4,45 km
Radomierka (niem. ) – potok, prawy dopływ Bobru o długości 11,13 km. Potok płynie z Gór Kaczawskich do Kotliny Jeleniogórskiej. Przepływa przez Maciejową (dzielnicę Jeleniej Góry).
Źródło opisu: Wikipedia

Radomierz

wieś
odległość: 5,57 km
Radomierz (niem. Seiffersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Duża wieś łańcuchowa ciągnąca się na przestrzeni 3,6 km wzdłuż górnego biegu Radomierki od Kotliny Jeleniogórskiej po Przełęcz Radomierską w Górach Kaczawskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. MB Różańcowej

kościół, chrześcijańska, miejsce kultu, rzymskokatolickie
odległość: 5,80 km

Rudawski Park Krajobrazowy

rezerwat przyrody, obszar chroniony
odległość: 6,20 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka
odległość: 7,25 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Trzmielak

szczyt
odległość: 7,52 km
Trzmielak (niem. Hummelberg, 647 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad dolną częścią Jagniątkowa. Leży w grzbiecie odchodzącym od Grzybowca ku północnemu wschodowi.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Chrystusa Króla

kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska, miejsce kultu
odległość: 9,78 km

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 9,82 km

Brożyna

szczyt
odległość: 10,60 km
Brożyna (niem. Karlsberg, 570 m n.p.m.) – góra w środkowej części Gór Ołowianych, kończąca niewielki grzbiecik odchodzący na południe od Ołowianej, w paśmie Gór Kaczawskich. Zbudowana jest z zieleńców i łupków zieleńcowych oraz łupków kwarcowo-skaleniowych, amfibolitów, fyllitów i fyllitów grafitowych. Masyw Brożyny przecinają dwie żyły kwarcowe z okruszcowaniem polimetalicznym.
Źródło opisu: Wikipedia

Dom Modlitwy

centrum społeczności, kościół
odległość: 11,05 km
Dom modlitwy w Łomnicy – dom wybudowany dla wspólnoty ewangelickiej w 1748 r. w Rząśnikach. Dom wzniesiony w konstrukcji szkieletowej (ryglowej) z wypełnieniem ceglanym na planie prostokąta, kryty dachem naczółkowym. Przeniesiony z Rząśnik, gdzie po 1945 r. był wykorzystywany jako magazyn owoców.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO