Z lotu ptaka: Mysłakowice - zdjęcie #14792

Mysłakowice, gmina Mysłakowice, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Mysłakowice

obiekt administracyjny
Mysłakowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, w Kotlinie Jeleniogórskiej, u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Miejscowość jest siedzibą władz gminy Mysłakowice.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Mysłakowice

obiekt administracyjny
Mysłakowice (daw. gmina Karpniki + gmina Łomnica) – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Ignacego Daszyńskiego

asfalt, utwardzona, droga dojazdowa, usługa
odległość: 497 m

Anna

sklep wielobranżowy
odległość: 609 m

Paczkomat InPost

InPost, paczkomat
odległość: 639 m

Salon Prasowy

kiosk, zabudowanie
odległość: 646 m

Przedszkole Publiczne w Mysłakowicach

przedszkole, szkoła
odległość: 656 m

Centrum Lniarskie "Natura"

ubrania
odległość: 677 m

GOK

zabudowanie, centrum społeczności
odległość: 698 m

Kamienna

droga dojazdowa, asfalt, miejsce docelowe
odległość: 703 m

Śląska

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 765 m

Stawowa

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 767 m

Mysłakowice Orzeł

przystanek autobusowy
odległość: 768 m

Kaplica Pomocnicza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

chrześcijańska, rzymskokatolickie, zabudowanie, miejsce kultu
odległość: 853 m

Sportowa

droga dojazdowa, nieutwardzona
odległość: 891 m

Łąkowa

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 1,07 km

Nowa

droga dojazdowa, nieutwardzona
odległość: 1,23 km

Kostrzyca

obiekt administracyjny, wieś
odległość: 1,27 km
Kostrzyca (niem. Quirl ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, nad potokiem Jedlica, dopływem rzeki Łomnica. W latach 1975–1998 wieś administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Podgórzyn

obiekt administracyjny
odległość: 1,33 km
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Miłków

obiekt administracyjny
odległość: 1,33 km
Miłków (do 1945, do marca 1946 Hlondów) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Jej część stanowi Brzezie Karkonoskie. Zwarta i łańcuchowa zabudowa tej miejscowości ciągnie się w górę potoku Miłkówka przez ponad 4 km. Od XVII do XIX wieku Miłków był wraz z Karpaczem ośrodkiem zielarstwa, którym parali się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Siedlisko Pstrąga

zbiornik wodny
odległość: 1,41 km

Obiekty na dalszym planie

Włókniarzy

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 591 m
Aleja Włókniarzy – jedna z głównych i najdłuższych ulic w Łodzi. Do czasu otwarcia 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 (Łódź Północ – Tuszyn), stanowiącego jednocześnie wschodnią obwodnicę Łodzi, była częścią drogi krajowej nr 1 (E75). W związku z tym, od 1 lipca 2016 r. al. Włókniarzy znajduje się w ciągu drogi krajowej numer 91.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 1,06 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Bukowiec

wieś
odległość: 4,29 km
Bukowiec (niem. Buchwald, czes. Bukovník) – wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, położona na wysokości 400–490 m n.p.m., w Rudawach Janowickich (Sudety Zachodnie). Znajduje się tu zespół pałacowo-parkowy. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Brzeźnik

szczyt
odległość: 5,90 km
Brzeźnik (555 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickch, w paśmie Wzgórz Karpnickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-zachodniej części Rudaw Janowickch, na południowo-wschodnim krańcu pasma Wzgórz Karpnickich. Od Góry Parkowej oddziela go Przełęcz pod Brzeźnikiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Ścięgny

wieś
odległość: 6,44 km
Ścięgny (niem. Steinseiffen, po 1945 krótko Kamionka, następnie do końca 2017 roku Ściegny) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Leży ona w dolinie Skałki pomiędzy Kowarami a Karpaczem. Pierwsze wzmianki o zamieszkaniu tego terenu pochodzą z początku XIV w. (około roku 1305).
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Parkowa

szczyt
odległość: 6,70 km
Góra Parkowa, Wzgórze Gedymina (niem.Spittel-Berg, Spittelberg, Wilhelmshöh, Wilhelmshöhe) szczyt we Wzniesienia Ptasiej Kopy–Stróżka, będących częścią Górach Wałbrzyskich o wysokości 532 m n.p.m. między Wałbrzychem a Szczawnem-Zdrojem. Szczyt znajduje się na terytorium Szczawna i Parku Zdrojowego w Szczawnie. Dawniej była nazywana: Wzgórzem Tkaczy oraz Wzgórzem Szpitalnym, ponieważ należała do szpitala kawalerów maltańskich w Świebodzicach.
Źródło opisu: Wikipedia

Gruszkówka

strumień
odległość: 8,17 km
Gruszkówka – potok górski, lewy dopływ Karpnickiego Potoku o długości 5,55 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, na Wzgórzach Karpnickich w woj. dolnośląskim. Gruszkówkę tworzy kilka blisko położonych, krótkich strumieni, których źródła położone są na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Kowary

miasto
odległość: 8,46 km
Kowary – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Historycznie leżące na Dolnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Średnica

szczyt
odległość: 8,47 km
Średnica (621 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-zachodniej części Rudaw Janowickich, na południe od Wzgórz Karpnickich. Wznosi się na północny wschód od centrum miejscowości Kowary.
Źródło opisu: Wikipedia

Gruszków

wieś
odległość: 10,07 km
Gruszków (niem. Bärndorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Do roku 1946 wieś nazywała się Bärndorf.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacz

miasto
odległość: 10,13 km
Karpacz (do 1945 r. ) – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Prawa miejskie posiada od 1 stycznia 1960 r.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoskie Tajemnice

muzeum, zabudowanie
odległość: 10,43 km
Karkonoskie Tajemnice – interaktywna wystawa, znajdująca się w Karpaczu przy ul. Mickiewicza 1a. Poświęcona postaci Ducha Gór oraz legendom Karkonoszy.
Źródło opisu: Wikipedia

Wilczysko

szczyt
odległość: 11,45 km
Wilczysko (niem. Wolfsberg, 790 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-zachodniej części Rudaw Janowickch, w masywie Skalnika, na zachód od jego południowego wierzchołka. Znajduje się w bocznym ramieniu, odchodzącym od szczytu Skalnika w kierunku zachodnim.
Źródło opisu: Wikipedia

Wołowa Góra

szczyt
odległość: 11,50 km
Wołowa Góra (niem. Ochsenberg, 1041 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest to wybitny szczyt, a właściwie masyw w północnej części Kowarskiego Grzbietu. Stanowi główną kulminację bocznego grzbietu odchodzącego od Czoła ku północy i rozciągającego się od Krzaczyny do Kowar.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 11,64 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Ostra Mała

szczyt
odległość: 12,98 km
Ostra Mała (niem. Freie Koppe, 945 m n.p.m. ) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Wzniesienie położone jest w południowo-środkowej części Rudaw Janowickich, na północ od Przełęczy pod Bobrzakiem, około 4,0 km na północny wschód od centrum Kowar. Góra stanowi południowo-zachodnią kulminację Skalnika, którego północno-wschodnia kulminacja tworzy rozległą kopułę z niewyraźnie zaznaczonym wierzchołkiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Skalnik

szczyt
odległość: 13,56 km
Skalnik (945 m n.p.m., na niektórych mapach 944 m lub 940 m ) – góra w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Wzniesienie położone jest w południowo-środkowej części Rudaw Janowickich, na północ od Przełęczy pod Bobrzakiem, około 4,5 km na północny wschód od centrum Kowar. Położone jest w Rudawskim Parku Krajobrazowym.
Źródło opisu: Wikipedia

Bielec

szczyt
odległość: 16,24 km
Bielec (871 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Wzniesienie położone w środkowej części Rudaw Janowickich, na zachód od Przełęczy Rędzińskiej, około 6,5 km na północny wschód od centrum Kowar. Bielec jest czwartym pod względem wysokości szczytem Rudaw Janowickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Dom Śląski

zabudowanie, chata alpejska
odległość: 16,89 km
Schronisko Górskie „Dom Śląski” (czasami występuje pod nazwą „Śląski Dom”, historycznie niem. Schlesierhaus) – turystyczne schronisko górskie w Sudetach w paśmie Karkonoszy położone na wysokości 1400 m n.p.m. Schronisko leży w Karkonoszach we wschodniej części Równi pod Śnieżką na Przełęczy pod Śnieżką przy granicy czesko-polskiej (jest to najwyżej położone schronisko w Sudetach Polskich). W pobliżu schroniska zachował się fragment tundry norweskiej z charakterystycznym niskim trzycentymetrowym wrzosem.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO