Z lotu ptaka: Wojanów - zdjęcie #14670

Wojanów, gmina Mysłakowice, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Mysłakowice

obiekt administracyjny
Mysłakowice (daw. gmina Karpniki + gmina Łomnica) – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojanów

obiekt administracyjny, wieś
Wojanów (do 1945 niem. Schildau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Bobrów

przestrzenie mieszkalne, obiekt administracyjny
Bobrów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Miłkowice. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa legnickiego. Wieś od początku lat 90.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Rudawski Park Krajobrazowy

rezerwat przyrody, obszar chroniony
odległość: 85 m
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Bóbr

rzeka
odległość: 113 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Mini market

sklep wielobranżowy
odległość: 220 m

Obiekty na dalszym planie

Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej

chrześcijańska, miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie
odległość: 5,89 km

Trzcińsko

wieś
odległość: 6,24 km
Trzcińsko (niem. Rohrlach dawniej Różniewo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, na pograniczu Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Janowice Wielkie

wieś
odległość: 10,92 km
Janowice Wielkie (niem. Jannowitz) – wieś (powierzchnia: 19,96 km²) w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, nad Bobrem, na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Kaczawskich i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. Miejscowość posiada charakter osiedla letniskowego. Janowice Wielkie wraz z Trzcińskiem, dzięki położeniu na linii Wrocław – Jelenia Góra, są najpopularniejszymi punktami wyjściowymi w Rudawy Janowickie (Rudawski Park Krajobrazowy), w tym na należący do Korony Gór Polski – Skalnik (945 m n.p.m.) oraz w Góry Sokole.
Źródło opisu: Wikipedia

Hutniczy Potok

strumień, przepust
odległość: 11,23 km
Dopływ spod Mniszkowa (Hutniczy Potok) – potok w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, lewy dopływ Janówki, o długości około 3,6 km. Źródła potoku znajdują się w masywie Wołka, na północnych zboczach Małego Wołka, poniżej Polany Mniszkowskiej w południowo zachodniej części wsi Mniszków. Początkowo płynie na północ, skręca na północny zachód Żużlową Doliną, oddzielającą Zamkowy Grzbiet i Hutniczy Grzbiet.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

rzymskokatolickie, kościół, chrześcijańska, miejsce kultu
odległość: 11,49 km

Kościół pw. Chrystusa Króla

kościół
odległość: 11,53 km
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO