Z lotu ptaka: Miedzianka - zdjęcie #14486

Miedzianka, gmina Janowice Wielkie, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Miedzianka

obiekt administracyjny
Miedzianka (niem. Kupferberg ) – dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, w Rudawach Janowickich, w Sudetach Zachodnich. Dawny ośrodek górnictwa rud miedzi, srebra, cynku i uranu. W latach 1519–1945 miała prawa miejskie.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Janowice Wielkie

obiekt administracyjny
Janowice Wielkie – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedzibą władz gminy są Janowice Wielkie.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

rezerwat przyrody, obszar chroniony
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawy Janowickie

laboranci

punkt informacyjny
odległość: 633 m

Obiekty na dalszym planie

Kościół Jana Chrzciciela

rzymskokatolickie, chrześcijańska, miejsce kultu, kościół
odległość: 322 m

Bóbr

rzeka
odległość: 1,35 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Ciechanowice

wieś
odległość: 4,99 km
Ciechanowice (do 1945 r. niem. Rudelstadt ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Marciszów, w przełomie Bobru, na pograniczu Gór Kaczawskich i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1954-1961 wieś należała i była siedzibą władz gromady Ciechanowice, po jej zniesieniu w gromadzie Marciszów. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Mienica

strumień
odległość: 7,31 km
Mienica – potok górski, lewy dopływ Bobru o długości 5,01 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w woj. dolnośląskim. Jego źródła położone są na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Marciszówek

szczyt
odległość: 8,35 km
Marciszówek (522 m n.p.m.) – szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Marciszówek leży w bocznym ramieniu, odchodzącym od masywu Wielkiej Kopy ku północnemu wschodowi, a dokładniej od Mnichów. Marciszówek leży na zakończeniu tego ramienia, na północno-wschodnim krańcu Rudaw Janowickich, w widłach Bobru i Mienicy.
Źródło opisu: Wikipedia

Marciszów

wieś
odległość: 8,85 km
Marciszów – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Marciszów.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. św. Katarzyny

miejsce kultu, kościół, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 11,46 km

Kościół pw. Niepokalanego Serca NMP

miejsce kultu, chrześcijańska, kościół
odległość: 11,56 km

Pustelnik

wieś
odległość: 12,52 km
Pustelnik – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Marciszów, w Kotlinie Kamiennogórskiej. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Niewielka wieś na granicy Kotliny Marciszowskiej i Gór Wałbrzyskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Domanów

wieś
odległość: 13,72 km
Domanów (niem. Thomasdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Marciszów, na pograniczu Gór Kaczawskich, Pogórza Wałbrzyskiego i Gór Wałbrzyskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Domanów leży przy drodze krajowej nr 5 (Bolków-Kamienna Góra).
Źródło opisu: Wikipedia

Nysa Szalona

rzeka, przepust
odległość: 14,07 km
Nysa Szalona (dawniej Nissa Szalona lub Szalona Nissa ; niem. Wüthende Neisse lub Wütende Neisse ) – rzeka, prawy dopływ Kaczawy o długości 53,54 km. Rzeka płynie w województwie dolnośląskim. Wypływa z pn.-zach.
Źródło opisu: Wikipedia

Krąglak

szczyt
odległość: 14,59 km
Krąglak (niem. Kregler) – szczyt w Sudetach Środkowych o wysokości 692 m n.p.m., w północno-zachodniej części Gór Wałbrzyskich, nad doliną Bobru, w powiecie kamiennogórskim, najwyższy szczyt Masywu Krąglaka. Ze szczytu rozlegają się widoki m.in.
Źródło opisu: Wikipedia

Lesk

rzeka
odległość: 15,64 km
Lesk (Leśna Woda, niem. ) – rzeka, prawy dopływ Bobru o długości 23,65 km. Rzeka płynie w województwie dolnośląskim, w Sudetach Środkowych. Wypływa na południowy wschód od Boguszowa-Gorców, na Wyżynie Unisławskiej w Górach Kamiennych.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO