Z lotu ptaka: Miedzianka - zdjęcie #14472

Miedzianka, gmina Janowice Wielkie, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, czerwiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Miedzianka

obiekt administracyjny, wieś
Miedzianka (niem. Kupferberg ) – dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, w Rudawach Janowickich, w Sudetach Zachodnich. Dawny ośrodek górnictwa rud miedzi, srebra, cynku i uranu. W latach 1519–1945 miała prawa miejskie.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Janowice Wielkie

obiekt administracyjny
Janowice Wielkie – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedzibą władz gminy są Janowice Wielkie.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawy Janowickie

Kościół Jana Chrzciciela

kościół, chrześcijańska, rzymskokatolickie, miejsce kultu
odległość: 39 m

dawny park dworski

las
odległość: 112 m

Miejsce po kościele ewangelickim

pomnik
odległość: 187 m

Dom pod Czarnym Orłem

punkt informacyjny
odległość: 200 m

Obiekty na dalszym planie

Pałac

punkt informacyjny
odległość: 112 m

Bóbr

rzeka
odległość: 1,08 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała elektrownia wodna Miedzianka

Jacek Niemiec Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PEGGY, budowa, generator, hydro
odległość: 1,55 km

Wapienik

zabudowanie, atrakcja
odległość: 2,03 km

Gesellen Glück

wejście do jaskini
odległość: 2,76 km

Ciechanówka

szczyt
odległość: 3,49 km
Ciechanówka (niem. Prittwitzberg, 598 m n.p.m.) – góra w Górach Ołowianych w paśmie Gór Kaczawskich, stanowiąca południowo-wschodnie zakończenie Grzbietu Południowego. Zbudowana jest z zieleńców i łupków zieleńcowych. Południowe stoki stromo opadają do przełomowej doliny Bobru.
Źródło opisu: Wikipedia

Park przy Pałacu w Ciechanowicach

park, prywatny
odległość: 3,87 km

Turzec

szczyt
odległość: 3,98 km
Turzec (niem. Schubertberg) – góra w Górach Ołowianych w paśmie Gór Kaczawskich o wysokości 684 m n.p.m., na niektórych mapach 690. Zbudowana jest z zieleńców i łupków zieleńcowych, które tworzą liczne skałki na grzbiecie i zboczach (najbardziej popularne to Grzebień i Popiel). Występujące tu skały należą do jednostki geologicznej zwanej metamorfikiem kaczawskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Pałac w Ciechanowicach

zabytkowy budynek, zabudowanie
odległość: 4,08 km

Świetlica Wiejska w Ciechanowicach

zabudowanie, centrum społeczności
odległość: 4,09 km

Kościół pw. św. Augustyna

zabudowanie, chrześcijańska, rzymskokatolickie, miejsce kultu
odległość: 4,62 km

Ciechanowice

wieś
odległość: 4,74 km
Ciechanowice (do 1945 r. niem. Rudelstadt ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kamiennogórskim, w gminie Marciszów, w przełomie Bobru, na pograniczu Gór Kaczawskich i Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1954-1961 wieś należała i była siedzibą władz gromady Ciechanowice, po jej zniesieniu w gromadzie Marciszów. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO