Z lotu ptaka: Barcinek - zdjęcie #14206

Barcinek, gmina Stara Kamienica, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, lipiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Stara Kamienica

obiekt administracyjny
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Barcinek

obiekt administracyjny
Barcinek (niem. Berthelsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. Barcinek to duża wieś o długości około 2,7 km, leżąca w Obniżeniu Starej Kamienicy, na granicy ze Wzniesieniami Radoniowskimi, nad rzeką Kamienicą, na wysokości około 315–340 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogórze Izerskie

Stara Kamienica

obiekt administracyjny
odległość: 774 m
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Bazaltowa

tor
odległość: 1,42 km

Obiekty na dalszym planie

Golec

szczyt
odległość: 5,14 km
Golec (niem. Eisen Koppe ), 741 m n.p.m. – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w południowo-wschodniej części Gór Sowich. Wzniesienie położone na obszarze Chronionionego Obszaru Krajobrazu Gór Sowich i Bardzkich w południowo-wschodniej części Gór Sowich, na południowo-wschodniej ich krawędzi, około 1,2 km na północny wschód od centrum Przygórza. Kopulaste wzniesienie o zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych zboczach: zachodnich i wschodnich oraz łagodniejszych południowych, z wyrazistą stożkowato zakończona częścią szczytową.
Źródło opisu: Wikipedia

Nowa Kamienica

wieś
odległość: 6,97 km
Nowa Kamienica (niem. Neu-Kämnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. Nowa Kamienica to wieś średniej wielkości, o długości około 1,5 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, na granicy Kotliny Jeleniogórskiej i Przedgórza Rębiszowskiego, na wysokości około 375-410 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienista

szczyt
odległość: 8,04 km
Kamienista (niem. Stain-Berg) – wzniesienie o wysokości 536 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w paśmie Gór Wałbrzyskich. Wzniesienie położone jest w północno-zachodniej części Gór Wałbrzyskich, w Masywie Chełmca, około 4 km, na zachód od Szczawna Zdroju. Jest to kopulaste wzniesienie o łagodnych zboczach i mało wyraźnym wierzchołku, który wyrasta z północnego zbocza Chełmca o niecałe 16 m, ponad powierzchnię zbocza.
Źródło opisu: Wikipedia

Kłopotnica

wieś
odległość: 10,52 km
Kłopotnica (niem. Neusorge, przysiółek Nonnenwald) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Kłopotnica to mała wieś o rozproszonej zabudowie leżąca na Pogórzu Izerskim, na Przedgórzu Rębiszowskim, na północno-wschodnich zboczach Wygorzela, na wysokości około 450-490 m n.p.m.. Wieś graniczy z podobnej wielkości wsią Proszowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Kwieciszowice

wieś
odległość: 11,24 km
Kwieciszowice – wieś w Polsce (sołectwo ), położona w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie lwóweckim, w gminie (miejsko-wiejskiej) Mirsk. Do 1945 roku wieś znajdowała się w granicach Niemiec i nosiła nazwę Blumendorf. Po zakończeniu II wojny światowej Blumendorf znalazło się w granicach Polski; tymczasowo używano wówczas nazwy Kwietniewo.
Źródło opisu: Wikipedia

Proszowa

wieś
odległość: 12,71 km
Proszowa (niem. Gräflich Kunzendorf) – niewielka wieś w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Wieś położona jest na Pogórzu Izerskim, na Przedgórzu Rębiszowskim, w dolinie potoku Łada, u północnego podnóża Grzbietu Kamienickiego (Góry Izerskie). Znajduje się na wschód od wsi Przecznica, na zachód od Kwieciszowic i na południe od Rębiszowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Tłoczyna

szczyt
odległość: 14,86 km
Tłoczyna, Łysa Góra (niem. Scheibenberg, 783 m n.p.m.) – zalesiony szczyt w północnej części Gór Izerskich. Tłoczyna położona jest w północnej części Grzbietu Kamienickiego, w bocznym ramieniu odchodzącym od Kowalówki ku północy. Jeszcze dalej na północ położona jest Hucianka.
Źródło opisu: Wikipedia

Mrożynka

strumień, rzeka, przepust
odległość: 15,18 km
Mrożynka (niem. Vogtsbach) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w Górach Izerskich, w prawym dorzeczu Kwisy. Długość ok. 11 km, źródła na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Przecznica

wieś
odległość: 17,01 km
Przecznica (niem. Querbach) – wieś łańcuchowa, sołectwo w gminie Mirsk, w powiecie lwóweckim, w województwie dolnośląskim. Przecznica położona jest w Górach Izerskich i na Pogórzu Izerskim (Kotlina Mirska). Przez wieś przebiega lokalna droga nr 2494D łącząca Jelenią Górę z Gryfowem, Lwówkiem i Świeradowem (dawny trakt jeleniogórsko-żytawski).
Źródło opisu: Wikipedia

Mlądz

wieś
odległość: 18,52 km
Mlądz (niem. Mühldorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. To niewielka wieś o rozproszonej zabudowie o długości około 1,6 km, położona na Pogórzu Izerskim, w Kotlinie Mirskiej na pograniczu z Przedgórzem Rębiszowskim, obok Rębiszowa, rozciągnięta wzdłuż potoku Mrożynka i nad Przecznickim Potokiem, na wysokości około 390-410 m n.p.m.. Wieś wybitnie rolnicza, bez własnej szkoły, kościoła ani połączeń komunikacyjnych.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO