Z lotu ptaka: Siedlęcin - zdjęcie #13873

Siedlęcin, gmina Jeżów Sudecki, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, lipiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Siedlęcin

obiekt administracyjny, wieś
Siedlęcin (niem. Boberröhrsdorf ) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, między Jeziorem Modrym na południowym wschodzie, a Jeziorem Wrzeszczyńskim na zachodzie. Miejscowość ma charakter łańcuchówki, rozciągającej się na długości ok. 5 km.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Jeżów Sudecki

obiekt administracyjny
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Góry Kaczawskie

Długa

asfalt, droga niesklasyfikowana
odległość: 119 m

Krótka

droga dojazdowa
odległość: 561 m

Lwówecka

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 707 m

Polna

droga dojazdowa
odległość: 721 m

Cicha

droga dojazdowa, tunel
odległość: 764 m

Siedlęcin Przy Krzyżu

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 769 m

abc

sklep wielobranżowy
odległość: 858 m

Ogrodowa

droga dojazdowa, tunel
odległość: 917 m

Obiekty na dalszym planie

Wapienna

szczyt
odległość: 3,40 km
Wapienna (niem. Kalk Berge, 507 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone pomiędzy Siedlęcinem a Płoszczynką, gdzie łączy się z pozostałą częścią Grzbietu Małego. Ku północnemu zachodowi odchodzi od Wapiennej długie ramię ze Skowronem, kończące się w Nielestnie nad Bobrem. Zbudowana jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowo-chlorytowych z grafitem, z wkładką marmurów (wapieni krystalicznych), należących do metamorfiku kaczawskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Skowron

szczyt
odległość: 5,08 km
Skowron (niem. Lerchenberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w północnej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone na północny zachód od Płoszczynki, gdzie łączy się z Wapienną. Ku zachodowi odchodzi od niego kilka bocznych ramion z Zadnią i Strzyżowcem. Zbudowany jest w południowo-zachodniej części ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Stromiec

szczyt
odległość: 6,72 km
Stromiec (niem. Grünauer Spitz-Berg, 551 m n.p.m.) – szczyt w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich, położony pomiędzy Wapienną a Szybowcową Górą. Zbudowany jest z górnokredowych margli ilastych, wapieni marglistych oraz piaskowców, które tworzą długą na 200 m ścianę skalną. Osady te są częścią jednostki geologicznej zwanej rowem Wlenia.
Źródło opisu: Wikipedia

Ochotnicza Straż Pożarna w Czernicy

remiza strażacka, zabudowanie
odległość: 7,03 km

Lipka

rzeka, przepust
odległość: 7,08 km

Biały Potok

rzeka
odległość: 7,13 km

Czernica

wieś
odległość: 7,80 km
Czernica (niem. Langenau ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki, w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wieś jest malowniczo położona w Górach Kaczawskich w dolinie rzeki Chrośnicki Potok (Lipki), u stóp Chrośnickich Kop (Czernicka Góra).
Źródło opisu: Wikipedia

Płoszczyna

wieś
odległość: 8,32 km
Płoszczyna (niem. Flachenseiffen) – wieś w Polsce, położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Częścią wsi jest Płoszczynka.
Źródło opisu: Wikipedia

Szybowcowa Góra

szczyt
odległość: 8,48 km
Szybowcowa Góra (niem. Schieferberg, 561 m n.p.m.) – góra w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich. W części południowej jest zbudowana ze skał metamorficznych – łupków serycytowo-kwarcowych z grafitem, zieleńców i łupków zieleńcowych, należących do metamorfiku kaczawskiego oraz z górnopaleozoicznych skał wulkanicznych – porfirów. W części północnej zalegają na nich osady górnokredowe – margle ilaste, wapienie margliste oraz piaskowce.
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Szybowcowa

punkt widokowy
odległość: 8,52 km

Lastek

las, szczyt
odległość: 9,52 km
Lastek (niem. Hölleberge, 638, 631 m n.p.m.) – dwuwierzchołkowy szczyt, najwyższy w masywie Chrośnickich Kop, w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, pomiędzy Ptasią a Kazalnicą. Zbudowany ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów, kwarcytów i łupków albitowo-serycytowych z grafitem, należących do metamorfiku kaczawskiego. Na południowych zboczach na skałach metamorficznych zalegają górnokredowe margle ilaste i wapienie margliste, należące do niecki północnosudeckiej.
Źródło opisu: Wikipedia

grodzisko

stanowisko archeologiczne
odległość: 9,83 km

Czernicka Góra

szczyt
odległość: 10,70 km
Czernicka Góra (niem. Kratz Berg; 513 m n.p.m.) – wzniesienie w północno-zachodniej części Chrośnickich Kop, stanowiące ich zakończenie oraz zakończenie Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich w Sudetach Zachodnich, nad Czernicą i Janówkiem. Zbudowana ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków albitowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów. Porośnięta lasem świerkowym z domieszką buka.
Źródło opisu: Wikipedia

Skiba

szczyt
odległość: 10,70 km
Skiba (niem. Scheibeberg, 562 m n.p.m.) – góra w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, leżąca w bocznym grzbieciku odchodzącym ku południowi od Leśnicy w masywie Łysej Góry. Na zakończeniu tego grzbietu leżu Polna. Zbudowana z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego, w których występują żyły wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Kazalnica

atrakcja, gołe skały
odległość: 11,27 km

Modrzewie

wieś
odległość: 11,56 km
Modrzewie – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. Wieś położona jest na południu Polski położone pomiędzy wzniesieniami Gór Kaczawskich: Górą Tarczynką (422 m n.p.m.), Leśnik (486 m n.p.m.) a Kobylicą (321 m n.p.m.) nad potokiem Modrzewka. Leży w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.
Źródło opisu: Wikipedia

Zimna Skała

atrakcja
odległość: 12,55 km

Sala Ludowa

obiekt publiczny, centrum społeczności
odległość: 13,04 km

Tarczyn

wieś
odległość: 13,74 km
Tarczyn (niem. Kleppelsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. Wieś położona na górze Tarczynka (422 m n.p.m.). Obecnie zajmująca powierzchnię około 2,8 km² i licząca kilkanaście gospodarstw wieś leży w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.
Źródło opisu: Wikipedia

Tarczynka

szczyt
odległość: 13,96 km
Tarczynka (niem. Kuttenberg, 422 m n.p.m.) – wzniesienie w północno-zachodniej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, pomiędzy Szubieniczną a Babińcem, nad wsią Tarczyn. Tarczynka zbudowana jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – fyllitów i kwarcytów, należących do metamorfiku kaczawskiego. Porośnięta lasem świerkowym z zarastającymi polanami i łąkami.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO