Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #13589

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie, Cieplice Śląskie-Zdrój

Czas wykonania zdjęcia: jesień, wrzesień 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Kotlina Jeleniogórska

Dworcowa

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 44 m

Kamienna

rzeka
odległość: 325 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Peron 1

peron
odległość: 406 m

Jagiellońska

droga dojazdowa
odległość: 440 m

Stacja Kolejowa Cieplice

platforma, przystanek autobusowy, pokrycie dachu, MZK Jelenia Góra
odległość: 523 m

Jelenia Góra Cieplice

odległość: 565 m

Lubańska

trzeciorzędna, droga dojazdowa, asfalt
odległość: 667 m

Sobieszowska

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 668 m

Mieszka I

droga dojazdowa
odległość: 700 m

Stacja Kolejowe Cieplice

MZK Jelenia Góra, przystanek autobusowy
odległość: 766 m

Staromiejska

jednokierunkowa, droga niesklasyfikowana
odległość: 1,01 km

Skup złomu

recykling
odległość: 1,07 km

Marysieńki Sobieskiej

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 1,18 km

Zjednoczenia Narodowego

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 1,19 km

Dom Turysty Polonia

komercyjny, motel
odległość: 1,25 km

Stoczniowiec

zamek, zabudowanie, sanatorium
odległość: 1,29 km

Księdza Piotra Ściegiennego

most, droga dojazdowa
odległość: 1,31 km

Świętej Jadwigi Śląskiej

ruchliwa ulica, jednokierunkowa
odległość: 1,31 km

Figura św. Jana Nepomucena

pomnik
odległość: 1,32 km
'''Pomnik św. Jana Nepomucena''' – XVIII wieczna rzeźba (nepomuk) autorstwa Jana Jerzego Urbańskiego przedstawiająca Jana Nepomucena, znajduje się na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Pomnik został wykonany w latach 1730–1732 na zlecenie wrocławskiej kapituły katedralnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Bulwar Schaffgotschów

utwardzona, ścieżka
odległość: 1,32 km

Klubowa

restauracja
odległość: 1,34 km

Tężnia Cieplice

dach
odległość: 1,41 km

Obiekty na dalszym planie

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

szkoła
odległość: 928 m
'''II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze''' – jeleniogórskie liceum ogólnokształcące. Szkołę otwarto w październiku 1945, jako Publiczną Szkołę Powszechną, a 7 października 1983 nadano jej imię Cypriana Kamila Norwida.
Źródło opisu: Wikipedia

Pałac Schaffgotschów

Pałac Schaffgotschów, atrakcja, uniwersytet, zabudowanie, zamek
odległość: 1,17 km

Park Zdrojowy

park, park
odległość: 1,18 km
Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka. Park założony został w miejscu ogrodu warzywnego, powstałego w r. 1713.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Przyrodnicze

muzeum
odległość: 1,55 km
Muzeum Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego − nieistniejąca już placówka wystawienniczo-edukacyjna w Jeleniej Górze prezentująca przyrodę Karkonoszy. Muzeum było placówką Karkonoskiego Parku Narodowego. Zamknięto je 1 stycznia 2011 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Wrzosówka

rzeka
odległość: 3,40 km
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojcieszyce

wieś
odległość: 6,55 km
Wojcieszyce – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica przy drodze krajowej nr 3. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Wilcza Góra

szczyt
odległość: 8,52 km
Wilcza Góra (dawniej niem. Wolfsberg Grosser) (711 m n.p.m.) - porośnięta lasem góra w Sudetach Wschodnich w Górach Złotych. Na północnym zachodzie Przełęcz Leszczynowa oddziela górę od Ptasznika. Na południowym wschodzie przełęcz bez nazwy oddziela ją od Łysego Garbu.
Źródło opisu: Wikipedia

Ostrosz

szczyt
odległość: 8,83 km
Ostrosz (niem. Die Schärfe, 462 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad Sobieszowem. Jest najdalej ku północnemu wschodowi wysuniętym wierzchołkiem grzbietu odchodzącego od Grzybowca.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Bożego Ciała

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 9,62 km
'''Kościół pw. Bożego Ciała w Głogowie''' – późnobarokowy kościół znajdujący się na głogowskiej starówce, niedaleko ratusza. Najstarsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1403 r. Wówczas była to bardzo skromna kaplica.
Źródło opisu: Wikipedia

Sobiesz

szczyt
odległość: 9,94 km
Sobiesz (niem. Säbrich, 633 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad najwyżej położonymi zabudowaniami Sobieszowa. Leży w grzbiecie odchodzącym od Grzybowca ku północnemu wschodowi.
Źródło opisu: Wikipedia

Trzmielak

szczyt
odległość: 10,83 km
Trzmielak (niem. Hummelberg, 647 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad dolną częścią Jagniątkowa. Leży w grzbiecie odchodzącym od Grzybowca ku północnemu wschodowi.
Źródło opisu: Wikipedia

Piechowice

miasto
odległość: 10,91 km
Piechowice – miasto w Polsce, na Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1945–1954 siedziba wiejskiej gminy Piechowice. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Młynik

szczyt
odległość: 11,49 km
Młynik – szczyt w Karkonoszach o wysokości 686 m n.p.m., w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, w niewielkim grzbiecie biegnącym na północ od szczytu Grzybowca. W grzbiecie na południe od Młynika znajduje się Kątnik.
Źródło opisu: Wikipedia

Mały Ciemniak

szczyt
odległość: 11,93 km
Mały Ciemniak (niem. Untern Nebelberg, 578 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich. Góra na wschodnim krańcu Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Wyrasta z bocznego ramienia, które odchodzi ku południowemu wschodowi od Ciemniaka.
Źródło opisu: Wikipedia

Mała Kamienna

rzeka
odległość: 12,18 km
Mała Kamienna (Kamienna Mała ) zwana także Pleśną – potok górski w Sudetach Zachodnich w Górach Izerskich w woj. dolnośląskim. Górski potok o długości 11 km, lewy dopływ Kamiennej, należący do dorzecza Odry. W części źródliskowej składa się z kilkunastu potoczków, z których największy wypływa z małego bagienka na wysokości około 990 m n.p.m. spod północnego grzbietu wzniesienia Zwalisko w Górach Izerskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Kromnów

wieś
odległość: 12,94 km
Kromnów (niem. Krommenau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Grzybowiec

szczyt
odległość: 12,95 km
Grzybowiec (niem. Matzlerberg, Bismarckhöhe, 751 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Najwyższy szczyt rozległego masywu w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, położonego pomiędzy Piechowicami, Sobieszowem, Jagniątkowem, Michałowicami i Szklarską Porębą Dolną. Masyw ten składa się z pięciu grzbietów wybiegających ze szczytu Grzybowca.
Źródło opisu: Wikipedia

Zaroślak

szczyt
odległość: 13,41 km
Zaroślak (niem. Heideberg, 485 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Najdalej na północny zachód wysunięty szczyt Pogórza Karkonoskiego. Stanowi zakończenie bocznego grzbietu, odchodzącego ku północy od Złotego Widoku.
Źródło opisu: Wikipedia

Płoszczań

szczyt
odległość: 14,66 km
Płoszczań (niem. Breiteberg, Breiterberg, 747 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Znajduje się w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, na południowy zachód od Michałowic i na zachód od Jagniątkowa oraz na wschód od Szklarskiej Poręby. Na południu łączy się z Łagodną i Świerczyną.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 17,29 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO