Z lotu ptaka: Cieplice Śląskie-Zdrój - zdjęcie #13577

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie, Cieplice Śląskie-Zdrój

Czas wykonania zdjęcia: jesień, wrzesień 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Cieplice Śląskie-Zdrój

obiekt administracyjny

Cmentarz w Cieplicach

chrześcijańska, katolickie, cmentarz
odległość: 31 m

Jagiellońska

asfalt, droga niesklasyfikowana, droga dojazdowa
odległość: 60 m

Dworcowa

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 107 m

Dworcowa - Cmentarz

pokrycie dachu, platforma, przystanek autobusowy
odległość: 191 m

Kamienna

rzeka
odległość: 251 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Harcerska

ruchliwa ulica, jednokierunkowa
odległość: 545 m

Stacja Kolejowa Cieplice

platforma, przystanek autobusowy, pokrycie dachu, MZK Jelenia Góra
odległość: 648 m

Mieszka I

ruchliwa ulica, droga dojazdowa
odległość: 725 m

Lubańska

asfalt, trzeciorzędna, droga dojazdowa
odległość: 791 m

Sobieszowska

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 792 m

Generała Józefa Sowińskiego

droga dojazdowa
odległość: 860 m

Stacja Kolejowe Cieplice

przystanek autobusowy, MZK Jelenia Góra
odległość: 890 m

Zatorze

sąsiedztwo
odległość: 903 m

Wodna

droga dojazdowa
odległość: 904 m

Bulwar Piotra Łazarkiewicza

droga niesklasyfikowana
odległość: 920 m

Gimnazjalna

usługa
odległość: 930 m

Książęca

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 1,01 km

Staromiejska

droga niesklasyfikowana, droga dojazdowa, jednokierunkowa, most
odległość: 1,12 km

Nowy Most

most
odległość: 1,13 km

Marysieńki Sobieskiej

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 1,15 km

Caspar

hotel, komercyjny, hotel, restauracja
odległość: 1,25 km

Obiekty na dalszym planie

Wrzosówka

rzeka, przepust
odległość: 450 m
Wrzosówka (niem. ) – potok, prawy dopływ Kamiennej o długości 14,2 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Wypływa w Karkonoszach w rejonie Czarnego Kotła, na wysokości 1228 m n.p.m. Płynie na północny wschód.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Zdrojowy

park, park
odległość: 1,24 km
Park Zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju – park zdrojowy w Cieplicach Śląskich-Zdroju, znajdujący się w uzdrowiskowej części miasta, na północ od Parku Norweskiego. Południową granicą parku płynie rzeka Wrzosówka. Park założony został w miejscu ogrodu warzywnego, powstałego w r. 1713.
Źródło opisu: Wikipedia

Figura św. Jana Nepomucena

pomnik
odległość: 1,43 km
'''Pomnik św. Jana Nepomucena''' – XVIII wieczna rzeźba (nepomuk) autorstwa Jana Jerzego Urbańskiego przedstawiająca Jana Nepomucena, znajduje się na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Pomnik został wykonany w latach 1730–1732 na zlecenie wrocławskiej kapituły katedralnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Teatr Zdrojowy

teatr, zabudowanie
odległość: 1,56 km
'''Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju (Dworek Chopina)''' – pochodzący z XIX wieku teatr zdrojowy w Dusznikach Zdroju. Koncertował w nim w 1826 roku Fryderyk Chopin.
Źródło opisu: Wikipedia

Muzeum Przyrodnicze

muzeum
odległość: 1,66 km
Muzeum Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego − nieistniejąca już placówka wystawienniczo-edukacyjna w Jeleniej Górze prezentująca przyrodę Karkonoszy. Muzeum było placówką Karkonoskiego Parku Narodowego. Zamknięto je 1 stycznia 2011 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórna

rzeka
odległość: 3,33 km
Podgórna (do 1945 niem. ) – potok, prawy dopływ Wrzosówki o długości 11,99 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Jego źródło znajduje się w Karkonoszach, w środkowej części Śląskiego Grzbietu, między Małym Szyszakiem a Tępym Szczytem, na wysokości 1244 m n.p.m. Płynie na północ krętą doliną z licznymi zakolami.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojcieszyce

wieś
odległość: 6,67 km
Wojcieszyce – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica przy drodze krajowej nr 3. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty :
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 6,87 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Chojnik

zamek, atrakcja, PTTK, oddział Sudety Zachodnie
odległość: 8,13 km
Zamek Chojnik (niem. Kynast) – zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny.
Źródło opisu: Wikipedia

Chojnik

szczyt
odległość: 8,21 km
Chojnik (niem. Kynast, 627 m n.p.m.) – góra położona w obrębie Pogórza Karkonoskiego, w granicach administracyjnych Jeleniej Góry, góruje nad Sobieszowem - dzielnicą Jeleniej Góry. Zbudowany z granitu karkonoskiego. Na szczycie i zboczach liczne skałki, jaskinie.
Źródło opisu: Wikipedia

Piekielna Dolina

dolina
odległość: 8,37 km
Piekielna Dolina – przełomowy odcinek doliny Bystrzycy Dusznickiej między Szczytną a Polanicą, oddzielający Góry Stołowe od Gór Bystrzyckich. Dolina została wypreparowana w górnokredowych piaskowcach ciosowych. Zbocza doliny są strome, w dużej części pokryte blokami piaskowca.
Źródło opisu: Wikipedia

Wilcza Góra

szczyt
odległość: 8,64 km
Wilcza Góra (dawniej niem. Wolfsberg Grosser) (711 m n.p.m.) - porośnięta lasem góra w Sudetach Wschodnich w Górach Złotych. Na północnym zachodzie Przełęcz Leszczynowa oddziela górę od Ptasznika. Na południowym wschodzie przełęcz bez nazwy oddziela ją od Łysego Garbu.
Źródło opisu: Wikipedia

Ostrosz

szczyt
odległość: 8,92 km
Ostrosz (niem. Die Schärfe, 462 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad Sobieszowem. Jest najdalej ku północnemu wschodowi wysuniętym wierzchołkiem grzbietu odchodzącego od Grzybowca.
Źródło opisu: Wikipedia

Sobiesz

szczyt
odległość: 10,04 km
Sobiesz (niem. Säbrich, 633 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w zachodniej części Pogórza Karkonoskiego, nad najwyżej położonymi zabudowaniami Sobieszowa. Leży w grzbiecie odchodzącym od Grzybowca ku północnemu wschodowi.
Źródło opisu: Wikipedia

Rybnica

wieś
odległość: 11,61 km
Rybnica (niem. Reibnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wymieniana w 1305 jako osada klasztorna.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 17,25 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO