Z lotu ptaka: Pilchowice - zdjęcie #13511

Pilchowice, gmina Wleń, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, lipiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lwówecki

obiekt administracyjny
Powiat lwówecki – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa dolnośląskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lwówek Śląski. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Wleń

obiekt administracyjny
Wleń – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Wleń.
Źródło opisu: Wikipedia

Pilchowice

obiekt administracyjny, wieś
Pilchowice (niem. Mauer) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Pilchowice to jedno z większych sołectw gminy w dolinie Pilchowickiego Potoku (230-290 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Jezioro Pilchowickie

zbiornik wodny, zbiornik wodny, pokrycie dachu:nie
Jezioro Pilchowickie (Pilchowicki Zbiornik Wodny) (niem. Bobertalsperre) – zbiornik zaporowy (jezioro zaporowe) na Dolnym Śląsku o długości 7 km, powierzchni 240 ha i pojemności 50 mln m³. Powstało przez przegrodzenie w latach 1902–1912 rzeki Bóbr zaporą o wysokości 62 m i długości 290 m w koronie.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Góry Kaczawskie

Bóbr

rzeka
odległość: 145 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Strzyżowiec

obiekt administracyjny
odległość: 565 m
Strzyżowiec (niem. Tschischdorf (in Riesengebirge)) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. Pod względem fizycznogeograficznym wieś położona jest w Sudetach Zachodnich, na Małym Grzbiecie Gór Kaczawskich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Dojście na przystań

konno:nie, ścieżka dla pieszych, rower:nie, nieutwardzona
odległość: 630 m

Magazyn

zabudowanie
odległość: 640 m

Pilchowice Zapora

odległość: 663 m

Dworzec PKP Pilichowice Zapora

dworzec kolejowy
odległość: 668 m

Czyżyk

szczyt
odległość: 1,17 km

Obiekty na dalszym planie

Nielestno

wieś
odległość: 6,31 km
Nielestno (niem. Waltersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. W dokumencie z 1217 roku wydanym przez biskupa wrocławskiego Lorenza miejscowość wymieniona jest w zlatynizowanej, staropolskiej formie „Neleztno”.
Źródło opisu: Wikipedia

Wietrznik

szczyt
odległość: 7,25 km
Wietrznik (niem. Vetenberg, 758 m n.p.m.) – rozległy szczyt w Sudetach Środkowych w północnej części wierzchowiny Gór Bystrzyckich. Szczyt jest słabo zaznaczony i znajduje się między Smolną na zachodzie a Kamienną Górą na wschodzie, na południowy zachód od Polanicy-Zdroju.
Źródło opisu: Wikipedia

Klecza

wieś
odległość: 7,69 km
Klecza – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. Klecza to niewielka wieś leżąca na Pogórzu Izerskim, na południowo-wschodnim skraju Wzgórz Radomickich, na wysokości około 350-440 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Szubieniczna

szczyt
odległość: 7,88 km
Szubieniczna (niem. Galgenberg) (325 m n.p.m.), wzniesienie w północno-zachodniej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, kończące ten grzbiet na północnym zachodzie, na prawym Brzegu Bobrem, w pobliżu Wlenia. Zbudowane ze skał osadowych – permskich (czerwony spągowiec) zlepieńców i piaskowców oraz dolnotriasowych (pstry piaskowiec) piaskowców, należących do niecki północnosudeckiej. Porośnięty lasem świerkowo-bukowym z polanami i łąkami.
Źródło opisu: Wikipedia

Stadion Miejski

piłka nożna, stadion
odległość: 8,03 km
Stadion Miejski we Wrocławiu, znany również jako Stadion Wrocław oraz ze względów marketingowych jako Tarczyński Arena – stadion piłkarski we Wrocławiu, stanowiący własność miasta Wrocław. Jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Śląsk Wrocław. Stadion był jedną z aren Euro 2012 – rozegrane na nim zostały trzy mecze fazy grupowej (w tym jeden Reprezentacji Polski – 16 czerwca).
Źródło opisu: Wikipedia

Modrzewie

wieś
odległość: 8,91 km
Modrzewie – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. Wieś położona jest na południu Polski położone pomiędzy wzniesieniami Gór Kaczawskich: Górą Tarczynką (422 m n.p.m.), Leśnik (486 m n.p.m.) a Kobylicą (321 m n.p.m.) nad potokiem Modrzewka. Leży w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamkowa Góra

szczyt, wulkan
odległość: 9,26 km
Zamkowa Góra (niem. Schlossberg, Schloss-Berg, 618 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich na terenie Wałbrzycha, w dzielnicy Glinik. Szczyt położony jest w południowo-wschodniej części Gór Wałbrzyskich, w masywie Rybnickiego Grzbietu, na południe od dzielnicy Wałbrzycha Podgórze. Poniżej szczytu po północno-zachodniej stronie płynie Pełcznica.
Źródło opisu: Wikipedia

Baszta

ruiny
odległość: 9,28 km

Wleń

miasto
odległość: 9,46 km
Wleń – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Wleń.
Źródło opisu: Wikipedia

Jamna

rzeka
odległość: 9,81 km
Jamna – potok w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w Sudetach Zachodnich. Ciek o długości około 7,7 km, lewy dopływ Bobru, jest ciekiem III rzędu należącym do dorzecza Odry, zlewiska Morza Bałtyckiego. Rzeka w Sudetach Zachodnich na Pogórzu Izerskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Łupki

wieś
odległość: 10,05 km
Łupki (niem. Schiefern) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. W latach 1945-1954 wieś należała i była siedzibą gminy Łupki. W latach 1954-1959 wieś należała i była siedzibą władz gromady Łupki, po jej zniesieniu w gromadzie Bystrzyca.
Źródło opisu: Wikipedia

Tarczyn

wieś
odległość: 10,50 km
Tarczyn (niem. Kleppelsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń. Wieś położona na górze Tarczynka (422 m n.p.m.). Obecnie zajmująca powierzchnię około 2,8 km² i licząca kilkanaście gospodarstw wieś leży w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.
Źródło opisu: Wikipedia

Tarczynka

szczyt
odległość: 11,10 km
Tarczynka (niem. Kuttenberg, 422 m n.p.m.) – wzniesienie w północno-zachodniej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, pomiędzy Szubieniczną a Babińcem, nad wsią Tarczyn. Tarczynka zbudowana jest ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – fyllitów i kwarcytów, należących do metamorfiku kaczawskiego. Porośnięta lasem świerkowym z zarastającymi polanami i łąkami.
Źródło opisu: Wikipedia

Golejów

wieś
odległość: 12,39 km
Golejów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Golejów to wieś łańcuchowa o długości około 2,1 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, we wschodniej części Wzgórz Radoniowskich, na wysokości około 320-440 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Srebrna

strumień, przepust
odległość: 16,24 km
Srebrna – potok w południowo-zachodniej Polsce, lewy dopływ Bobru, w powiecie lwóweckim, płynący przez wschodnią część Pogórza Izerskiego. Srebrna ma swoje źródła na Wzgórzach Radomickich, na wschodnich zboczach Zgorzeliska i Polnej na wysokości 420-430 m n.p.m. Ujście znajduje się na młynówce w Lwówku Śląskim na wysokości 205 m n.p.m. Potok ma długość 11,2 km. Wzgórza Radomickie, w których Srebrna bierze swój początek, zbudowane są z ordowickich i kambryjskich łupków serycytowo-muskowitowo-chlorytowo-kwarcowych i kwarcowo-serycytowo-chlorytowych, w których można znaleźć między innymi grafit.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO