Z lotu ptaka: Pilchowice - zdjęcie #13506

Pilchowice, gmina Wleń, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, lipiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lwówecki

obiekt administracyjny
Powiat lwówecki – powiat w Polsce (w zachodniej części województwa dolnośląskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lwówek Śląski. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Wleń

obiekt administracyjny
Wleń – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Wleń.
Źródło opisu: Wikipedia

Pilchowice

obiekt administracyjny
Pilchowice (niem. Mauer) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, na pograniczu Pogórza Izerskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim. Pilchowice to jedno z większych sołectw gminy w dolinie Pilchowickiego Potoku (230-290 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Jezioro Pilchowickie

zbiornik wodny, pokrycie dachu:nie, zbiornik wodny
Jezioro Pilchowickie (Pilchowicki Zbiornik Wodny) (niem. Bobertalsperre) – zbiornik zaporowy (jezioro zaporowe) na Dolnym Śląsku o długości 7 km, powierzchni 240 ha i pojemności 50 mln m³. Powstało przez przegrodzenie w latach 1902–1912 rzeki Bóbr zaporą o wysokości 62 m i długości 290 m w koronie.
Źródło opisu: Wikipedia

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

rezerwat przyrody, obszar chroniony
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Góry Kaczawskie

Pogórze Izerskie

odległość: 1,01 km

gmina Lubomierz

obiekt administracyjny
odległość: 1,03 km
Lubomierz – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Lubomierz.
Źródło opisu: Wikipedia

Pokrzywnik

obiekt administracyjny
odległość: 1,03 km
Pokrzywnik (do 1945 r. niem. Riemendorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lubomierz. Pokrzywnik to niewielka wieś leżąca na Pogórzu Izerskim, na południowo-wschodnim skraju Wzgórz Radomickich, na wysokości około 330-370 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zapora Pilchowice

dam, atrakcja
odległość: 1,03 km
Zapora Pilchowice (niem.: Bobertalsperre Mauer, Talsperre Mauer, także Mauertalsperre) – najwyższa zapora kamienna i łukowa oraz druga co do wysokości (po Solinie) i druga co do czasu powstania (po zaporze w Leśnej) zapora wodna w Polsce, w pobliżu miejscowości Pilchowice na rzece Bóbr. Zbudowana przez firmę B. Liebold & Co. AG (Holzminden/Berlin) pod kierownictwem Alberto Cucchiero, według projektu profesora Otto Intze oraz dr. Curta Bachmanna. Ponadto jest to najwyższa w obecnej Polsce zapora kamienna oraz łukowa.
Źródło opisu: Wikipedia

Elektrownia wodna Pilchowice I

Tauron Ekoenergia Sp. z o.o. ZEW Jelenia Góra - Pilchowice I, generator, budynek przemysłowy, hydro, TAURON Ekoenergia Sp. z o.o.
odległość: 1,11 km

Obiekty na dalszym planie

Bóbr

rzeka, przepust
odległość: 199 m
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Kamienica

rzeka, przepust
odległość: 3,73 km

Barcinek

wieś
odległość: 7,64 km
Barcinek (niem. Berthelsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. Barcinek to duża wieś o długości około 2,7 km, leżąca w Obniżeniu Starej Kamienicy, na granicy ze Wzniesieniami Radoniowskimi, nad rzeką Kamienicą, na wysokości około 315–340 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Szkoła Podstawowa w Barcinku

szkoła, szkoła
odległość: 8,27 km

Ruiny Pałacu w Barcinku

ruiny
odległość: 8,93 km

Młynówka

rzeka, przepust
odległość: 9,28 km
Młynówka – struga, lewostronny dopływ Bystrzycy. Płynie przez Bystrzycę Dolną. Młynówka jest odnogą Bystrzycy.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela

chrześcijańska, miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie
odległość: 12,32 km

Świetlica w Starej Kamienicy

centrum społeczności
odległość: 12,41 km

Kaplica Cmentarna

kaplica
odległość: 12,59 km

Zamek w Starej Kamienicy

zamek, zabudowanie
odległość: 12,59 km

Stara Kamienica

wieś
odległość: 12,67 km
Stara Kamienica – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Stara Kamienica.
Źródło opisu: Wikipedia

Gminne Przedszkole

przedszkole
odległość: 12,74 km

Pomnik Poległych w I Wojnie Światowej

pomnik
odległość: 12,80 km

Biblioteka Publiczna w Starej Kamienicy

biblioteka
odległość: 12,85 km

Dworzec PKP Stara Kamienica

dworzec kolejowy
odległość: 13,43 km

Mała Kamienica

wieś
odległość: 15,61 km
Mała Kamienica (niem. Hindorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Stara Kamienica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO