Z lotu ptaka: Zagórze Śląskie - zdjęcie #13027

Zagórze Śląskie, gmina Walim, powiat wałbrzyski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, lipiec 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat wałbrzyski

obiekt administracyjny
Powiat wałbrzyski – powiat w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wałbrzych. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

Zagórze Śląskie

obiekt administracyjny
Zagórze Śląskie – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim. Wieś jest usytuowana w dolinie Bystrzycy, pomiędzy Górami Sowimi i Górami Czarnymi. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Walim

obiekt administracyjny
Walim – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie wałbrzyskim. Siedziba gminy to Walim.
Źródło opisu: Wikipedia

Ostoja Nietoperzy Gór Sowich

obszar chroniony

Rezerwat Góra Choina

rezerwat przyrody

Góry Sowie

Zamek Grodno

zamek, PTTK Strzelin, punkt informacyjny
odległość: 104 m
Zamek Grodno – zamek położony w Górach Czarnych (część Gór Wałbrzyskich), na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.) wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy. Dolina tej rzeki, zwana kiedyś Śląską Doliną, stanowi naturalną granicę między Górami Sowimi i położonymi na zachód od nich Górami Wałbrzyskimi. Malowniczą lokalizację zamku potęguje położone u podnóża góry zaporowe Jezioro Bystrzyckie.
Źródło opisu: Wikipedia

Bystrzyca

rzeka
odległość: 144 m
Bystrzyca (niem. Weistritz, Schweidnitzer Weistritz) – rzeka, lewy dopływ Odry o długości 101,49 km. Rzeka płynie w województwie dolnośląskim, odwadnia znaczny obszar Sudetów Środkowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Karczma Rycerska

restauracja
odległość: 209 m

Budynek bramny

zabudowanie, historyczne
odległość: 223 m

Lipa Sądowa

drzewo
odległość: 234 m

Wodna

droga niesklasyfikowana
odległość: 244 m

Portal

stróżówka
odległość: 268 m

Zamek Górny

zabudowanie
odległość: 304 m

STARE DRZEWO - mały ekosystem

punkt informacyjny
odległość: 492 m

ROŚLINY CHRONIONE REZERWAT PRZYRODY GÓRA CHOINA

punkt informacyjny
odległość: 627 m

Jezioro Bystrzyckie

zbiornik wodny, zbiornik wodny
odległość: 671 m

Obiekty na dalszym planie

Choina

szczyt
odległość: 914 m
Choina – wzniesienie o wysokości 450 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Górach Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych (województwo dolnośląskie). Wzniesienie położone jest w północno-wschodniej części Gór Czarnych, w paśmie Gór Wałbrzyskich nad północno-zachodnim brzegiem Jezioro Bystrzyckie, około 1,0 km na południowy wschód od miejscowości Zagórze Śląskie. Niewielkie wzniesienie, w kształcie rozległego kopca, o dość stromych zboczach: południowym, wschodnim i zachodnim i łagodnym zboczu północnym, z ruiną piastowskiego zamku Grodno w części szczytowej, co czyni wzniesienie rozpoznawalnym w terenie.
Źródło opisu: Wikipedia

Taras widokowy nad Jeziorem Bystrzyckim

punkt widokowy
odległość: 935 m

Młynówka

strumień, przepust
odległość: 1,31 km
Młynówka – potok górski w Sudetach Zachodnich, w Górach Sowich, w woj. dolnośląskim. Górski potok, prawy dopływ Bystrzycy o długości ok. 9,9 km, należący do dorzecza Odry i zlewiska Morza Bałtyckiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Lubachów

wieś
odległość: 4,55 km
Lubachów (niem. Breitenhain ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Graniczy z Bystrzycą Górną oraz Zagórzem Śląskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. świętej Anny

kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 4,63 km

Lipa Siedmiu Braci

atrakcja, drzewo, miejscowość
odległość: 4,64 km

Michałkowa

wieś
odległość: 4,82 km
Michałkowa – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim. Michałkowa to luźno zabudowania wieś łańcuchowa o długości około 4 km, leżąca w północnej części Gór Sowich, w dolinie Michałkowskiego Potoku, na wysokości około 360-560 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Gołogóra

szczyt
odległość: 5,85 km
Gołogóra – wzniesienie o wysokości 972 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bialskich w Sudetach Wschodnich. Wzniesienie położone, w północnej części Gór Bialskich w Sudetach Wschodnich, około 2,8 km, na południowy wschód od centrum Starego Gierałtowa i 2,2 km na północny wschód od miejscowości Młynowiec. Wzniesienie o zróżnicowanych zboczach i kopulastym szczycie.
Źródło opisu: Wikipedia

Cerekwica

szczyt
odległość: 5,92 km
Cerekwica (niem. Kirchberg) (562 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich. Wzniesienie jest położone w północnej części Gór Sowich, około 4,1 km na południowy wschód od centrum miejscowości Zagórze Śląskie. Rozległe kopulaste wzniesienie stanowiące zwornik trzech niewielkich grzbietów., o stromych zboczach, z płaskim mało wyrazistym wierzchołkiem, górujące od północnego wschodu nad wsią Michałkowa a od zachodu nad Lutomią Górną.
Źródło opisu: Wikipedia

Chłopska Góra

szczyt
odległość: 6,22 km
Chłopska Góra (niem. Stenzelberg) – szczyt (516 m n.p.m.), w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich, w paśmie Działu Jawornickiego. Wzniesienie położone jest w południowo-wschodniej części Działu Jawornickiego, około 0,6 km na północny zachód od centrum miejscowości Walim. Rozległe kopulaste wzniesienie z niewyraźnie zaznaczonym szczytem, położone nad Walimką.
Źródło opisu: Wikipedia

Marie Agnes

sztolnia, atrakcja
odległość: 6,27 km

Bystrzyca Górna

wieś
odległość: 8,01 km
Bystrzyca Górna – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. Bystrzyca Górna to jedna z największych wsi w regionie leżąca pomiędzy Pogórzem Wałbrzyskim na północnym zachodzie a Górami Sowimi na południowym wschodzie, na wysokości około 280-310 m n.p.m. W latach 1954-1968 wieś należała i była siedzibą władz gromady Bystrzyca Górna, po jej zniesieniu w gromadzie Lutomia.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO