Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #12692

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, wrzesień 2021

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Warszawska

utwardzona, droga dojazdowa
odległość: 161 m

Kamienna

rzeka
odległość: 296 m
Kamienna – górska rzeka, lewy dopływ Bobru o długości 34,75 km i powierzchni zlewni 272,3 km². Rzeka płynie w Sudetach Zachodnich. Przepływa przez Jakuszyce, Szklarską Porębę, Piechowice, Jelenią Górę (Sobieszów, Cieplice).
Źródło opisu: Wikipedia

Spółdzielcza

nieutwardzona, asfalt, usługa, trzeciorzędna, most
odległość: 1,16 km

Dino

Dino, supermarket, supermarket, Dino
odległość: 1,28 km

Zaułek

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 1,40 km

Jana Kasprowicza

droga dojazdowa
odległość: 1,48 km

Ignacego Daszyńskiego

droga dojazdowa
odległość: 1,65 km

F.H Alniko

Dawid Łukasiewicz, F.H Alniko, recykling
odległość: 1,75 km

Zachodnia

asfalt, rower, droga dojazdowa
odległość: 1,96 km

Transportowa

rower, droga dojazdowa, asfalt
odległość: 2,04 km

Obiekty na dalszym planie

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 2,65 km
Park Krajobrazowy Doliny Bobru – park krajobrazowy w województwie dolnośląskim położony na terenie gmin Jelenia Góra, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Lwówek Śląski, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń. Zajmuje powierzchnię 10 943 ha, w tym powierzchnia leśna liczy 4215 ha (32%). Otulina Parku zajmuje 12 552 ha.
Źródło opisu: Wikipedia

Wieża bramy zamkowej

historyczne, wieża, zabudowanie, mury obronne
odległość: 3,31 km

Wieża Bramy Zamkowej

punkt widokowy
odległość: 3,32 km

Bóbr

rzeka
odległość: 3,80 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze

uniwersytet
odległość: 4,38 km

Sala Królestwa Świadków Jehowy

zabudowanie, chrześcijańska, świadek jehowy, miejsce kultu
odległość: 6,16 km

Jeżów Sudecki

wieś
odległość: 8,45 km
Jeżów Sudecki – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Jeżów Sudecki.
Źródło opisu: Wikipedia

Szybowcowa Góra

szczyt
odległość: 11,02 km
Szybowcowa Góra (niem. Schieferberg, 561 m n.p.m.) – góra w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich. W części południowej jest zbudowana ze skał metamorficznych – łupków serycytowo-kwarcowych z grafitem, zieleńców i łupków zieleńcowych, należących do metamorfiku kaczawskiego oraz z górnopaleozoicznych skał wulkanicznych – porfirów. W części północnej zalegają na nich osady górnokredowe – margle ilaste, wapienie margliste oraz piaskowce.
Źródło opisu: Wikipedia

Góra Szybowcowa

punkt widokowy
odległość: 11,03 km

Skiba

szczyt
odległość: 13,14 km
Skiba (niem. Scheibeberg, 562 m n.p.m.) – góra w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, leżąca w bocznym grzbieciku odchodzącym ku południowi od Leśnicy w masywie Łysej Góry. Na zakończeniu tego grzbietu leżu Polna. Zbudowana z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego, w których występują żyły wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Chrośnica

wieś
odległość: 17,92 km
Chrośnica (niem. Ludwigsdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. Chrośnica liczy 181 mieszkańców (III 2011 r.). W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Krzyż pokutny

chrześcijańska, krzyż przydrożny, atrakcja
odległość: 18,01 km

Pańska Wysoczka

szczyt
odległość: 19,58 km
Pańska Wysoczka (niem. Güntherhöhe, 658 m n.p.m.) – szczyt w centralnej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, we wschodniej części masywu Okola, między Okolem a Świerkami. Zbudowany ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków albitowo-serycytowych z grafitem oraz fyllitów, łupków albitowo-serycytowych z grafitem i kwarcytów oraz keratofirów (skał metamorficznych pochodzenia wulkanicznego), należących do metamorfiku kaczawskiego. Porośnięty lasem świerkowym, niżej pola i łąki.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO