Z lotu ptaka: Nowe Miasto - zdjęcie #12079

Nowe Miasto, Wałbrzych, Wałbrzych, Wałbrzych, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Wałbrzych

obiekt administracyjny
Wałbrzych (, śl-niem. Walmbrig, Walmbrich, ) – miasto na prawach powiatu na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim nad Pełcznicą. Miasto leży na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Środkowych w pasmie Gór Wałbrzyskich. Historycznie na Dolnym Śląsku. Siedziba powiatu wałbrzyskiego i główne miasto aglomeracji wałbrzyskiej.Aglomeracja liczy 230 tyś os.
Źródło opisu: Wikipedia

Nowe Miasto

obiekt administracyjny

Biały Kamień

obiekt administracyjny
odległość: 224 m

Rondo Praw Kobiet

krawężnik, trawa
odległość: 266 m

Pełcznica

rzeka, przepust
odległość: 298 m
Pełcznica (Czarnula) – rzeka górska w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich, Kotlinie Wałbrzyskiej i Pogórzu Wałbrzyskim. Rzeka o długości 39,95 km, prawy dopływ Strzegomki, jest ciekiem IV rzędu należącym do dorzecza Odry, zlewiska Morza Bałtyckiego. Rzeka płynie w województwie dolnośląskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Dworzec Centrum

ZDKIUM Wałbrzych, przystanek autobusowy
odległość: 300 m

Kolejowa

droga w budowie, jednokierunkowa, główny
odległość: 395 m

OK Centrum

centrum handlowe, obiekt handlowy
odległość: 431 m

Kolejowa - Mazowiecka

ZDKIUM Wałbrzych, przystanek autobusowy
odległość: 557 m

McDonald's

McDonald's, fast food, zabudowanie
odległość: 584 m

Ok

apteka
odległość: 587 m

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, klinika
odległość: 607 m

Bolesława Chrobrego

droga w budowie, trzeciorzędne, główny, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 634 m

Komenda Miejska Policji

komisariat policji
odległość: 697 m

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego

szpital
odległość: 707 m
Specjalistyczny Zespolony Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu – wieloprofilowa specjalistyczna placówka mieszczący się przy ulicy Alfreda Sokołowskiego 4 w dzielnicy Piaskowa Góra oraz ulicy Stefana Batorego w centrum Wałbrzycha. Placówka powstała w 1972, dawniej był to Szpital Górniczy. Szpital pod względem liczby świadczeń jest drugim na Dolnym Śląsku ośrodkiem medycznym, placówka prowadzi kształcenie lekarzy specjalistów w 23 specjalnościach.
Źródło opisu: Wikipedia

villa art

komercyjny, restauracja, hotel
odległość: 726 m

Sztolnia Fryderyk Wilhelm

drenaż, przepust
odległość: 735 m

Kamionek

obiekt administracyjny
odległość: 892 m

Zachodnia Obwodnica Wałbrzycha

wał przeciwpowodziowy, droga w budowie, główny, jednokierunkowa, wiadukt
odległość: 979 m

Stary Zdrój

obiekt administracyjny
odległość: 1,03 km

Lisia Sztolnia

atrakcja, sztolnia, nieużywane, obiekt dziedzictwa kulturowego
odległość: 1,05 km

Obiekty na dalszym planie

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

miejsce kultu, chrześcijańska, kościół, rzymskokatolickie
odległość: 5,71 km
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Bogatynia diecezji legnickiej. Jest to budowla wzniesiona w latach 1863–1868 według projektu Carla Augusta Schramma z Żytawy w stylu neogotyckim i ufundowana przez opatkę klasztoru w Marienthal, Gabrielę Marschner. Konsekrował ją biskup Ludwig Forwerk w dniu 8 listopada 1868 roku.
Źródło opisu: Wikipedia

Poniatówka

strumień, przepust
odległość: 6,30 km
Poniatówka – struga górska w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich. Rzeka o długości 5,2 km}, prawy dopływ Pełcznicy jest ciekiem V rzędu należącym do dorzecza Odry, zlewiska Morza Bałtyckiego. Źródło strugi położone jest w północno-wschodniej części pasma Gór Wałbrzyskich na wschodnich obrzeżach miejscowości Wałbrzych u południowo-wschodniego podnóża zbocza wzniesienia Czarnuszka po północno-zachodniej stronie od dzielnicy Wałbrzycha – Kozice.
Źródło opisu: Wikipedia

Szczawno

sąsiedztwo
odległość: 8,59 km
Szczawno-Zdrój – miasto uzdrowiskowe – gmina miejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, położone jest w południowo-zachodniej Polsce na Dolnym Śląsku w Sudetach środkowych W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa wałbrzyskiego. Według danych GUS z 31 grudnia 2019 r. miasto miało 5569 mieszkańców.
Źródło opisu: Wikipedia

Stary Książ

zamek, atrakcja
odległość: 11,92 km
Zamek Stary Książ – ruiny zamku położone w Wałbrzychu, w północno-wschodniej części Pogórza Wałbrzyskiego w Sudetach w województwie dolnośląskim. Nieopodal ruin znajduje się zamek Książ. XIX wieczny romantyczny zamek Stary Książ zbudowany jest na murach średniowiecznego zamku piastowskiego księcia jaworskiego Bolka I Surowego.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogorzała

wieś
odległość: 12,33 km
Pogorzała (niem. Seifersdorf ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. Miejsce urodzenia i śmierci Adama Thebesa (1596–1652) – duchownego i poety, autora pieśni religijnych. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Książ

zabudowanie, zamek, atrakcja
odległość: 12,57 km
Książ – kompleks zamkowy, zlokalizowany w wałbrzyskiej dzielnicy Książ na Pogórzu Wałbrzyskim, będący częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego. Przez obiekt przebiega Szlak Zamków Piastowskich i jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce (po Zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu). Budowla posiada ponad 400 pomieszczeń (wraz z zabudowaniami gospodarczymi ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Witoszów Górny

wieś
odległość: 16,03 km
Witoszów Górny – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Dawne nazwy miejscowości i etymologia nazwy wsi: Bougendorf - 1318 r., Ober Bögendorf (nazwa dzierżawcza od imienia Bogdan).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO