Z lotu ptaka: Szczawienko - zdjęcie #12018

Szczawienko, Wałbrzych, Wałbrzych, Wałbrzych, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Wałbrzych

obiekt administracyjny
Wałbrzych (, śl-niem. Walmbrig, Walmbrich, ) – miasto na prawach powiatu na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim nad Pełcznicą. Miasto leży na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Środkowych w pasmie Gór Wałbrzyskich. Historycznie na Dolnym Śląsku. Siedziba powiatu wałbrzyskiego i główne miasto aglomeracji wałbrzyskiej.Aglomeracja liczy 230 tyś os.
Źródło opisu: Wikipedia

Szczawienko

obiekt administracyjny

Pogórze Wałbrzyskie

Toyota Nowakowski

samochód
odległość: 104 m

Cersanit III S.A. Wałbrzych Produkcja płytek ceramicznych

budynek przemysłowy
odległość: 157 m

Cersanit III S.A.

budynek przemysłowy
odległość: 649 m

Lubiechów

obiekt administracyjny
odległość: 824 m
Lubiechowa (niem. Liebental, Hohenliebenthal, Hohenliebental) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Świerzawa, na pograniczu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich w Sudetach. W latach 1954–1958 wieś należała i była siedzibą władz gromady Lubiechowa, po jej zniesieniu w gromadzie Świerzawa. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Quin Polska Sp. z o.o.

ogrodzenie,
odległość: 948 m

Uczniowska

asfalt, jednokierunkowa, droga wojewódzka/powiatowa
odległość: 985 m

Książański Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 1,71 km
Książański Park Krajobrazowy leży na granicy Przedgórza Sudeckiego i Sudetów Środkowych, natomiast według podziału fizycznogeograficznego Jerzego Kondrackiego – wchodzi w skład Pogórza Zachodniosudeckiego. Książański Park Krajobrazowy od strony północno-zachodniej leży na terenie m. Wałbrzycha oraz graniczy od strony północnej z m. Świebodzice. Ze względu na rzeźbę terenu oraz budowę geologiczną obszar Parku podzielono umownie na 3 podstawowe Zespoły:
Źródło opisu: Wikipedia

Obiekty na dalszym planie

Poniatówka

strumień, przepust
odległość: 3,22 km
Poniatówka – struga górska w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich. Rzeka o długości 5,2 km}, prawy dopływ Pełcznicy jest ciekiem V rzędu należącym do dorzecza Odry, zlewiska Morza Bałtyckiego. Źródło strugi położone jest w północno-wschodniej części pasma Gór Wałbrzyskich na wschodnich obrzeżach miejscowości Wałbrzych u południowo-wschodniego podnóża zbocza wzniesienia Czarnuszka po północno-zachodniej stronie od dzielnicy Wałbrzycha – Kozice.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

kościół, rzymskokatolickie, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 4,27 km

Stary wapiennik

ruiny, piec, ruiny
odległość: 5,96 km

Lisi Kamień

szczyt
odległość: 6,55 km
Lisi Kamień (niem. Fuchsstein, 613 m n.p.m.) – szczyt w północnej części Gór Wałbrzyskich tworzący wraz z Ptasią Kopą (590 m) oraz Czarnotą wyrównany grzbiet. Jest porośnięty lasami świerkowymi z domieszką drzew liściastych. Na zboczach góry można natknąć się na ślady po wydobyciu rud srebra, które prowadzono od XIV w. Na stokach leżą głazy narzutowe będące śladem granicy zasięgu lodowca.
Źródło opisu: Wikipedia

Pogorzała

wieś
odległość: 6,78 km
Pogorzała (niem. Seifersdorf ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. Miejsce urodzenia i śmierci Adama Thebesa (1596–1652) – duchownego i poety, autora pieśni religijnych. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Świetlica Wiejska

centrum sztuki
odległość: 6,90 km

Dwór w Witoszowie

dwór, atrakcja, mieszkanie
odległość: 9,16 km

Krzyż pokutny

krzyż przydrożny, atrakcja, chrześcijańska
odległość: 9,20 km

Witoszów Górny

wieś
odległość: 9,34 km
Witoszów Górny – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Dawne nazwy miejscowości i etymologia nazwy wsi: Bougendorf - 1318 r., Ober Bögendorf (nazwa dzierżawcza od imienia Bogdan).
Źródło opisu: Wikipedia

Świetlica Wiejska w Witoszowie Górnym

centrum sztuki, zabudowanie
odległość: 9,39 km
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO