Z lotu ptaka: Podgórzyn - zdjęcie #11961

Podgórzyn, gmina Podgórzyn, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Podgórzyn

obiekt administracyjny
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórzyn

obiekt administracyjny, wieś
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Żołnierska

asfalt, droga dojazdowa
odległość: 66 m

Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej

rzymskokatolickie, chrześcijańska, kościół, miejsce kultu
odległość: 70 m

Bojki

droga dojazdowa
odległość: 119 m

Ewangelicka

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 128 m

Podgórna

rzeka
odległość: 143 m
Podgórna (do 1945 niem. ) – potok, prawy dopływ Wrzosówki o długości 11,99 km. Potok płynie w Sudetach Zachodnich. Jego źródło znajduje się w Karkonoszach, w środkowej części Śląskiego Grzbietu, między Małym Szyszakiem a Tępym Szczytem, na wysokości 1244 m n.p.m. Płynie na północ krętą doliną z licznymi zakolami.
Źródło opisu: Wikipedia

Poczta Polska

Poczta Polska, poczta, zabudowanie
odległość: 202 m

Karkonosze

odległość: 298 m

Marchlewskiego

droga dojazdowa, most
odległość: 301 m

Podgórzyn Żołnierska

przystanek autobusowy, MZK sp. z o.o. w Jeleniej Górze, pokrycie dachu:nie
odległość: 323 m

Ignacego Daszyńskiego

usługa
odległość: 366 m

Węglowa

usługa, podjazd
odległość: 410 m

Nadwodna

droga dojazdowa
odległość: 611 m

Obiekty na dalszym planie

Studnik

szczyt
odległość: 1,84 km
Studnik (niem. Brunnenberg, Brunnberg, 505 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Wzniesienie położone jest w centralnej części Pogórza Karkonoskiego, na wschód od Zachełmia i na zachód od Podgórzyna. Na południowym zachodzie łączy się z Kucznikiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Podgórzynka

szczyt
odległość: 2,58 km
Podgórzynka (niem. Hohe Hübel, 497 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony w północnej części Pogórza Karkonoskiego, nad Podgórzynem. Leży na zakończeniu grzbietu biegnącego od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i Podgórzynkę.
Źródło opisu: Wikipedia

Zabytkowy tramwaj

atrakcja
odległość: 2,78 km

Kucznik

szczyt
odległość: 2,85 km
Kucznik (niem. Bertermannsberg, 577 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Wzniesienie położone jest w centralnej części Pogórza Karkonoskiego, na wschód od Zachełmia. Na północnym wschodzie łączy się ze Studnikiem.
Źródło opisu: Wikipedia

Lisiura

szczyt
odległość: 3,27 km
Lisiura (niem. Fuchshübel, 485 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, między Podgórzynem, Przesieką a Sosnówką. Leży w grzbiecie biegnącym od Młynarza, poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiura i kończącym się Podgórzynką.
Źródło opisu: Wikipedia

Stara Remiza

zabudowanie, punkt widokowy
odległość: 3,69 km

Bukowna

szczyt
odległość: 3,94 km
Bukowna (542 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest w północno-wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, między Podgórzynem, Przesieką a Sosnówką. Leży w grzbiecie biegnącym od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i kończącym się Podgórzynką.
Źródło opisu: Wikipedia

Przesiecka Góra

szczyt
odległość: 4,36 km
Przesiecka Góra (niem. Der Göllner, 610 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Przesiecka Góra położona jest w środkowej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, pomiędzy Przesieką a Zachełmiem. Zbudowana z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego

kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 4,67 km

Przesieka

wieś
odległość: 4,81 km
Przesieka (do 1945 niem. Hain, do 1946 Matejkowice) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn, w centrum Karkonoszy w Dolinie Czerwienia, Podgórnej i Myi, na wysokości 480–700 m n.p.m. na stoku Złotego Widoku. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Pierwsza pewna wzmianka o miejscowości pochodzi z roku 1618 (wzmianka z roku 1387 dotyczyła w istocie Podgórzyna Górnego).
Źródło opisu: Wikipedia

Waloński Kamień

kamień, atrakcja
odległość: 5,06 km

Ogród Japoński Siruwia

klienci, atrakcja, ogrodzenie, ogród
odległość: 5,42 km

Najwyższy plac zabaw na Dolnym Śląsku

plac zabaw, atrakcja, klienci
odległość: 5,47 km

Wodospad Podgórnej

wodospad, atrakcja
odległość: 5,47 km
Wodospad Podgórnej – trzeci pod względem wysokości wodospad w polskiej części Karkonoszy. Wody potoku Podgórna spadają z 10-metrowego progu skalnego dwiema kaskadami do kotła eworsyjnego. Po obu stronach wodospadu znajdują się granitowe urwiska o wysokości do 15 metrów.
Źródło opisu: Wikipedia

Wierzchnica

szczyt
odległość: 5,78 km
Wierzchnica (niem. Langeberg, Küchenkammer, 649 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Położony jest we wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, między Przesieką, Borowicami a Sosnówką. Leży w grzbiecie biegnącym od Młynarza poprzez Wierzchnicę, Warzelnię, Bukowną, Lisiurę i kończącym się Podgórzynką.
Źródło opisu: Wikipedia

Niedźwiednik

szczyt
odległość: 6,73 km
Niedźwiednik (626 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Leży między Olszynką a Czerwieniem, na zachód od Przesieki. Zbudowany z granitu karkonoskiego.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO