Z lotu ptaka: Karpacz - zdjęcie #11943

Karpacz, Karpacz, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacz

obiekt administracyjny, punkt informacyjny
Karpacz Górny (1946–2017 Bierutowice, niem. Brückenberg) − część miasta Karpacz (województwo dolnośląskie), granicząca z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Dawniej samodzielna wieś, sąsiadująca z Karpaczem. Główną oś jednostki osadniczej stanowi ulica Karkonoska (przed 1945 zwana Brückenberger Chaussee).
Źródło opisu: Wikipedia

Konstytucji 3 Maja

miejsce docelowe, ruchliwa ulica, droga dojazdowa, usługa, trzeciorzędna, spacer, rower, dostęp:nie, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 69 m

La Cosa Nostra

restauracja
odległość: 169 m

Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu

zabudowanie, chrześcijańska, rzymskokatolickie, religia
odległość: 171 m

Parkowa

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 174 m

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

rzymskokatolickie, kościół, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 202 m

Jaśkowa Izba

restauracja, zabudowanie
odległość: 239 m

Karpacz Bachus

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 248 m

Mikołaja Kopernika

ruchliwa ulica, asfalt, jednokierunkowa
odległość: 283 m

Płóczki

obiekt administracyjny
odległość: 295 m
Płóczki Górne (niem. Ober Görisseifen ) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski. Logo wsi przedstawia kopacza agatów. Płóczki Górne są łańcuchówką leżącą wzdłuż dolnego biegu Słotwiny we Wzniesieniach Gradowskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Miejski Plac Zabaw

plac zabaw
odległość: 296 m

Kościelna

droga dojazdowa
odległość: 308 m

Bachus

restauracja
odległość: 331 m

Lipa sądowa

drzewo
odległość: 346 m

Galeria Smaków

zabudowanie, restauracja
odległość: 403 m

Muzeum Sportu i Turystyki

zabudowanie, muzeum
odległość: 416 m
Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu – gromadzi eksponaty, dokumenty i wszelkie pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody w terenie Karkonoszy. Placówka mieści się w zabytkowych domu przysłupowym, pochodzącym z XVIII wieku. Uroczyście otwarte 4 września 1974, do końca 2011 zwiedzone przez 1.358.169 osób.
Źródło opisu: Wikipedia

Skrzatów Karkonoskich

usługa
odległość: 418 m

PKO BP

PKO BP, atm, bank, Bankomat PKO BP
odległość: 418 m

Kościół pom. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

chrześcijańska, kościół, rzymskokatolickie, miejsce kultu
odległość: 418 m

Astoria

restauracja
odległość: 474 m

Love Krove

lody
odległość: 477 m

Budka Nietelefoniczna

atrakcja
odległość: 524 m

Obrońców Pokoju

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 530 m

Ogrodnicza

schody
odległość: 601 m

Willa OLA

pensjonat, zabudowanie
odległość: 689 m

Pokoje Bardzo Gościnne

pensjonat
odległość: 723 m

Łomniczka

strumień
odległość: 741 m

Sandra Spa

zabudowanie, hotel
odległość: 789 m

Pensjonat Śnieżka

apartamenty
odległość: 792 m

basen zewnętrzny

zbiornik wodny
odległość: 905 m

Hotel Alpejski

hotel, zabudowanie
odległość: 910 m

staw większy

zbiornik wodny
odległość: 931 m

Mercure Karpacz Resort

hotel, zabudowanie
odległość: 1,05 km

Płomnica

strumień
odległość: 1,05 km

Obiekty na dalszym planie

Krucze skały

miejscowość
odległość: 1,86 km
Krucze Skały – grupa porfirowych skałek w środkowej części pasma Gór Kruczych, w Górach Kamiennych, w Sudetach Środkowych, w woj.dolnośląskim. Krucze Skały położone na terenie rezerwatu Kruczy Kamień, nad Kruczą Doliną na południowo-zachodnim zboczu góry Krucza Skała (681 m n.p.m.) około 2 km. na południowy wschód od centrum Lubawki. Zespół skalny Krucze Skały, to charakterystyczne postrzępione urwisko skalne na stromym stoku z niezwykłym ułożeniem w szeregu malowniczych grup skalnych, sterczących grzęd i skalnych ścian, zbudowanych z permskich skał wulkanicznych, ryolitów, wyciśniętych spod starych zmetamorfizowanych formacji skał osadowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 3,10 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Kozi Grzbiet

szczyt
odległość: 3,42 km
Kozi Grzbiet (niem. Ziegenkamm) – szczyt 945 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w Grzbiecie Wysokim. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-wschodniej części Gór Izerskich na południowy zachód od Przełęczy Szklarskiej, około 4,2 km na południowy zachód od Jakuszyc. Wysunięte na południe wzniesienie w bocznym ramieniu Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich, w kształcie wydłużonego kopulastego masywu z wyraźnie zaznaczoną powierzchnią szczytową.
Źródło opisu: Wikipedia

Modrzak

szczyt
odległość: 6,60 km
Modrzak (niem. Blauberg, 535 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest najdalej na północ położonym wzniesieniem Kowarskiego Grzbietu. Leży pomiędzy Krzaczyną a Kowarami.
Źródło opisu: Wikipedia

Wołowa Góra

szczyt
odległość: 6,92 km
Wołowa Góra (niem. Ochsenberg, 1041 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Jest to wybitny szczyt, a właściwie masyw w północnej części Kowarskiego Grzbietu. Stanowi główną kulminację bocznego grzbietu odchodzącego od Czoła ku północy i rozciągającego się od Krzaczyny do Kowar.
Źródło opisu: Wikipedia

Jedlica

rzeka
odległość: 8,58 km
Jedlica (niem. ) – potok, prawy dopływ Łomnicy o długości 16,63 km. Potok wypływa w Karkonoszach na wysokości ponad 1040 m n.p.m., w pobliżu przełęczy Okraj. Odwadnia północne zbocza Kowarskiego Grzbietu i Lasockiego Grzbietu oraz zachodnie zbocza Rudaw Janowickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

obszar chroniony, rezerwat przyrody
odległość: 8,87 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Schronisko PTTK "Na Przełęczy Okraj"

chata alpejska, zabudowanie
odległość: 9,16 km
Schronisko PTTK „Na Przełęczy Okraj” – górskie schronisko turystyczne w Karkonoszach, położone na granicy Karkonoskiego Parku Narodowego w województwie dolnośląskim. Schronisko na Przełęczy Okraj leży na wysokości 1046 m n.p.m. pomiędzy Karkonoszami a Lasockim Grzbietem. Obok schroniska znajduje się drogowe przejście graniczne do Czech.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny

miejsce kultu
odległość: 9,22 km

Kowary

miasto
odległość: 9,28 km
Kowary – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, na pograniczu Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej w Sudetach Zachodnich. Historycznie leżące na Dolnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Černá voda

strumień, przepust
odległość: 9,32 km
Černá voda – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, lewy dopływ Male Úpy o długości ok. 3,2 km. Źródła znajdują się na południe od Przełęczy Okraj.
Źródło opisu: Wikipedia

Rennerův potok

strumień
odległość: 9,97 km
Rennerův potok – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, lewy dopływ Černe vody o długości ok. 2 km. Źródła znajdują się na zachodnich zboczach Łysociny, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Średniak

szczyt
odległość: 10,02 km
Średniak (niem. Mittelberg, 950 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Lasockiego Grzbietu. Położony jest w północnej części Lasockiego Grzbietu, w krótkim bocznym ramieniu, odchodzącym od Łysociny ku północy, które kończy się Grabiną. Od zachodu, od Kowarskiego Grzbietu oddziela go dolina Jedlicy, a od wschodu od Sulicy dolina Jeleniej Strugi.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaplica Świętej Anny

miejsce kultu, kaplica, rzymskokatolickie, kaplica, chrześcijańska, atrakcja
odległość: 10,27 km

Kapliczne Wzgórze

szczyt
odległość: 10,31 km
Kapliczne Wzgórze (511 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Wzniesienie znajduje się na północno-wschodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, w Kowarach, w ich południowo-wschodniej części. Od wschodu opływa je Jedlica, a od południa Łomnica.
Źródło opisu: Wikipedia

Średnica

szczyt
odległość: 12,90 km
Średnica (621 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Wzniesienie położone jest w Sudetach Zachodnich, w południowo-zachodniej części Rudaw Janowickich, na południe od Wzgórz Karpnickich. Wznosi się na północny wschód od centrum miejscowości Kowary.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO