Z lotu ptaka: Karpacz - zdjęcie #11914

Karpacz, Karpacz, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacz

obiekt administracyjny
Karpacz Górny (1946–2017 Bierutowice, niem. Brückenberg) − część miasta Karpacz (województwo dolnośląskie), granicząca z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Dawniej samodzielna wieś, sąsiadująca z Karpaczem. Główną oś jednostki osadniczej stanowi ulica Karkonoska (przed 1945 zwana Brückenberger Chaussee).
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Karkonosze

odległość: 68 m

Polna

droga dojazdowa
odległość: 114 m

staw większy

zbiornik wodny
odległość: 149 m

mini golf

minigolf
odległość: 183 m

Sandra Spa

hotel, zabudowanie
odległość: 196 m

basen zewnętrzny

zbiornik wodny
odległość: 204 m

Łomniczka

strumień
odległość: 256 m

Płóczki

obiekt administracyjny
odległość: 317 m
Płóczki Górne (niem. Ober Görisseifen ) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski. Logo wsi przedstawia kopacza agatów. Płóczki Górne są łańcuchówką leżącą wzdłuż dolnego biegu Słotwiny we Wzniesieniach Gradowskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Dolna

droga dojazdowa
odległość: 378 m

Willa OLA

zabudowanie, pensjonat
odległość: 411 m

Obrońców Pokoju

asfalt, trzeciorzędna, rower
odległość: 412 m

Ogrodnicza

droga dojazdowa, usługa, schody
odległość: 544 m

Pokoje Bardzo Gościnne

pensjonat
odległość: 544 m

Pensjonat Śnieżka

apartamenty
odległość: 649 m

Restauracja Qlinaria

restauracja
odległość: 652 m

Konstytucji 3 Maja

rower, trzeciorzędna, asfalt
odległość: 808 m

Budka Nietelefoniczna

atrakcja
odległość: 809 m

Krótka

asfalt, jednokierunkowa, ruchliwa ulica
odległość: 884 m

Euronet

Euronet, Euronet, atm
odległość: 911 m

Lewiatan

Lewiatan, sklep wielobranżowy
odległość: 911 m

Skośna

droga dojazdowa
odległość: 942 m

Stadion im. Ireny Szewińskiej

stadion, Gmina Karpacz, lekkoatletyka;piłka nożna;siatkówka;bieganie;fitness, piłka nożna;lekkoatletyka, tartan
odległość: 1,04 km

Marii Konopnickiej

droga dojazdowa
odległość: 1,07 km

Polskich Olimpijczyków

droga dojazdowa, usługa
odległość: 1,09 km

VIP Travel

biuro podróży
odległość: 1,09 km

Nowa Królowa Karkonoszy

hotel, zabudowanie
odległość: 1,11 km

Stroma

usługa
odległość: 1,20 km

Obiekty na dalszym planie

Kościół pom. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

chrześcijańska, miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie
odległość: 741 m

Miejskie Muzeum Zabawek

zabudowanie, zabytkowy budynek, Gmina Karpacz, muzeum
odległość: 1,86 km
Muzeum Zabawek w Karpaczu – jedna z atrakcji turystycznych Karpacza, znajdująca się w budynku dawnego dworca kolejowego w Karpaczu. Do 2011 mieściło się w dzielnicy Karpacz Górny przy ulicy Karkonoskiej 5. Muzeum zostało powołane uchwałą Rady Miejskiej w Karpaczu 28 lutego 1995.
Źródło opisu: Wikipedia

Straconka

szczyt
odległość: 5,71 km
Straconka (niem. Galgenberg, 611 m n.p.m.) – szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, między Leszczyniec a Dudziarzem. Zbudowany jest z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego. W większości porośnięty lasem świerkowym.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. św. Jadwigi

chrześcijańska, miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie
odległość: 6,50 km

Miłków

wieś
odległość: 6,91 km
Miłków (do 1945, do marca 1946 Hlondów) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Jej część stanowi Brzezie Karkonoskie. Zwarta i łańcuchowa zabudowa tej miejscowości ciągnie się w górę potoku Miłkówka przez ponad 4 km. Od XVII do XIX wieku Miłków był wraz z Karpaczem ośrodkiem zielarstwa, którym parali się tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Głaśnica

szczyt
odległość: 7,32 km
Głaśnica (niem. Matzkenberg, 608 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Jest najdalej na północny wschód wysuniętym wzniesieniem Karkonoszy. Leży na zakończeniu grzbietu odchodzącym na północny wschód od Czarnej Góry.
Źródło opisu: Wikipedia

Rudawski Park Krajobrazowy

rezerwat przyrody, obszar chroniony
odległość: 8,73 km
Rudawski Park Krajobrazowy – położony w południowej części województwa dolnośląskiego na terenie gmin Bolków, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Marciszów, Mysłakowice oraz miast Jelenia Góra, Kamienna Góra i Kowary. Swym obszarem obejmuje Rudawy Janowickie wraz z Górami Sokolimi i Wzgórzami Karpnickimi oraz Góry Ołowiane w Górach Kaczawskich i Góry Lisie w Kotlinie Kamiennogórskiej. Chroni naturalne górskie i rzeczne geokompleksy przyrodnicze.
Źródło opisu: Wikipedia

Sosnówka

wieś
odległość: 8,97 km
Sosnówka (do 1945 niem. Seidorf, do marca 1946 Drewnica) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Sosnówka to duża i mocno rozczłonkowana wieś łańcuchowa leżąca na pograniczu Pogórza Karkonoskiego i Kotliny Jeleniogórskiej, pomiędzy szczytami Kazalnica, Skiba i Grabowiec, na wysokości około 370–720 m n.p.m. W dolnej części Sosnówki znajduje się zbiornik wody pitnej (Sosnówka (zbiornik)). W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Głębock

wieś
odległość: 8,97 km
Głębock (niem. Glausnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Wieś położona na wysokości około 390 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Mysłakowice Orzeł

odległość: 9,87 km

Kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej

miejsce kultu, kościół
odległość: 10,02 km

Jedlica

rzeka
odległość: 10,36 km
Jedlica (niem. ) – potok, prawy dopływ Łomnicy o długości 16,63 km. Potok wypływa w Karkonoszach na wysokości ponad 1040 m n.p.m., w pobliżu przełęczy Okraj. Odwadnia północne zbocza Kowarskiego Grzbietu i Lasockiego Grzbietu oraz zachodnie zbocza Rudaw Janowickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Włókniarzy

droga dojazdowa, asfalt
odległość: 10,47 km
Aleja Włókniarzy – jedna z głównych i najdłuższych ulic w Łodzi. Do czasu otwarcia 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 (Łódź Północ – Tuszyn), stanowiącego jednocześnie wschodnią obwodnicę Łodzi, była częścią drogi krajowej nr 1 (E75). W związku z tym, od 1 lipca 2016 r. al. Włókniarzy znajduje się w ciągu drogi krajowej numer 91.
Źródło opisu: Wikipedia

Czerwoniak

szczyt
odległość: 11,02 km
Czerwoniak (dawniej Rubro monte, niem. Roten Berg, Roter Berg lub Rotheberg, po 1945 r. również Czerwona Góra) – położona na granicy Kotliny Kłodzkiej i Rowu Górnej Nysy, w pobliżu wsi Stary Wielisław, Gorzanów i Krosnowice, góra ze szczytem na wysokości 399 m n.p.m., stanowiąca wyraźnie oddzielony, samodzielny masyw o charakterystycznym kształcie. Czerwoniak stanowi kulminację w grzbiecie ciągnącym się od Kamiennej Góry w Górach Bystrzyckich ku zbiegowi rzeki Wielisławki i Bystrzycy Dusznickiej oraz ujścia tej ostatniej do Nysy Kłodzkiej. Północne zbocze łagodnie opada do doliny Wielisławki, południowe (bardzo strome) wznosi się nad zakolem Nysy Kłodzkiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Mysłakowice

wieś
odległość: 11,74 km
Mysłakowice – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice, w Kotlinie Jeleniogórskiej, u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Miejscowość jest siedzibą władz gminy Mysłakowice.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO