Z lotu ptaka: Karpacz - zdjęcie #11895

Karpacz, Karpacz, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacz

obiekt administracyjny, punkt informacyjny, miasto
Karpacz Górny (1946–2017 Bierutowice, niem. Brückenberg) − część miasta Karpacz (województwo dolnośląskie), granicząca z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Dawniej samodzielna wieś, sąsiadująca z Karpaczem. Główną oś jednostki osadniczej stanowi ulica Karkonoska (przed 1945 zwana Brückenberger Chaussee).
Źródło opisu: Wikipedia
Karpacz (do 1945 r. ) – miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Położone w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy. Prawa miejskie posiada od 1 stycznia 1960 r.
Źródło opisu: Wikipedia

staw większy

zbiornik wodny
odległość: 49 m

Sandra Spa

zabudowanie, hotel
odległość: 89 m

mini golf

minigolf
odległość: 101 m

basen zewnętrzny

zbiornik wodny
odległość: 102 m

Łomniczka

strumień
odległość: 258 m

Płóczki

obiekt administracyjny
odległość: 271 m
Płóczki Górne (niem. Ober Görisseifen ) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Lwówek Śląski. Logo wsi przedstawia kopacza agatów. Płóczki Górne są łańcuchówką leżącą wzdłuż dolnego biegu Słotwiny we Wzniesieniach Gradowskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Willa OLA

zabudowanie, pensjonat
odległość: 323 m

Dolna

droga dojazdowa
odległość: 337 m

Obrońców Pokoju

asfalt, trzeciorzędna, rower
odległość: 369 m

Pokoje Bardzo Gościnne

pensjonat
odległość: 439 m

Mikołaja Kopernika

ruchliwa ulica, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 468 m

Pensjonat Śnieżka

apartamenty
odległość: 536 m

Ogrodnicza

droga dojazdowa, usługa, schody
odległość: 538 m

Restauracja Qlinaria

restauracja
odległość: 554 m

Muzeum Sportu i Turystyki

zabudowanie, muzeum
odległość: 597 m
Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu – gromadzi eksponaty, dokumenty i wszelkie pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody w terenie Karkonoszy. Placówka mieści się w zabytkowych domu przysłupowym, pochodzącym z XVIII wieku. Uroczyście otwarte 4 września 1974, do końca 2011 zwiedzone przez 1.358.169 osób.
Źródło opisu: Wikipedia

Konstytucji 3 Maja

usługa, trzeciorzędna, droga dojazdowa, ruchliwa ulica, asfalt, rower, spacer, dostęp:nie, miejsce docelowe, jednokierunkowa
odległość: 618 m

Skrzatów Karkonoskich

usługa
odległość: 628 m

Galeria Smaków

restauracja, zabudowanie
odległość: 634 m

PKO BP

bank, atm, PKO BP, Bankomat PKO BP
odległość: 652 m

Kościół pom. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

miejsce kultu, kościół, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 656 m

Miejski Plac Zabaw

plac zabaw
odległość: 683 m

Astoria

restauracja
odległość: 694 m

Budka Nietelefoniczna

atrakcja
odległość: 713 m

Parkowa

trzeciorzędna, asfalt
odległość: 717 m

Karpacz Bachus

platforma, przystanek autobusowy
odległość: 739 m

Love Krove

lody
odległość: 743 m

Bachus

restauracja
odległość: 755 m

Kościelna

droga dojazdowa
odległość: 769 m

Jaśkowa Izba

restauracja, zabudowanie
odległość: 781 m

Krótka

ruchliwa ulica, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 784 m

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

rzymskokatolickie, kościół, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 842 m

Obiekty na dalszym planie

Karkonoskie Tajemnice

muzeum, zabudowanie
odległość: 1,48 km
Karkonoskie Tajemnice – interaktywna wystawa, znajdująca się w Karpaczu przy ul. Mickiewicza 1a. Poświęcona postaci Ducha Gór oraz legendom Karkonoszy.
Źródło opisu: Wikipedia

Miejskie Muzeum Zabawek

zabudowanie, zabytkowy budynek, Gmina Karpacz, muzeum
odległość: 1,74 km
Muzeum Zabawek w Karpaczu – jedna z atrakcji turystycznych Karpacza, znajdująca się w budynku dawnego dworca kolejowego w Karpaczu. Do 2011 mieściło się w dzielnicy Karpacz Górny przy ulicy Karkonoskiej 5. Muzeum zostało powołane uchwałą Rady Miejskiej w Karpaczu 28 lutego 1995.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpatka

szczyt
odległość: 1,78 km
Karpatka (niem. Heidelberg, 727 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego. Wzniesienie znajduje się we wschodniej części Karkonoskiego Padołu Śródgórskiego, w Karpaczu, pomiędzy jego centrum, Karpaczem Górnym a Płóczkami. Na zachodzie łączy się z Saneczkową.
Źródło opisu: Wikipedia

Księża Góra

szczyt
odległość: 1,80 km
Księża Góra (niem. Pfaffenberg, 610 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego, na jego wschodnim krańcu, między Karpaczem a Ścięgnami. Księża Góra zbudowana jest z granitu karkonoskiego. Zamknięty dla zwiedzających szczyt Księżej Góry zajmuje Zameczek, wybudowana w 1897 rezydencja baronów Kurta i Agnes Pergler von Perglas.
Źródło opisu: Wikipedia

Strzelczyk

szczyt
odległość: 3,81 km
Strzelczyk (niem. Koppen Hübel, 745 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach, w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Znajduje się we wschodniej części Pogórza Karkonoskiego, pomiędzy Karpaczem (Bierutowicami) a Miłkowem. Leży w bocznym grzbiecie odchodzącym na wschód od Czoła i zakończonego Strzelcem.
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 3,86 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Ścięgny

wieś
odległość: 3,99 km
Ścięgny (niem. Steinseiffen, po 1945 krótko Kamionka, następnie do końca 2017 roku Ściegny) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Leży ona w dolinie Skałki pomiędzy Kowarami a Karpaczem. Pierwsze wzmianki o zamieszkaniu tego terenu pochodzą z początku XIV w. (około roku 1305).
Źródło opisu: Wikipedia

Świątynia Wang

historyczne, luterański, atrakcja, chrześcijańska, miejsce kultu, Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang, kościół
odległość: 4,39 km
Kościół Górski Naszego Zbawiciela (powszechnie znany jako Kościół Wang lub Świątynia Wang) – ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku. Powstał jako jeden z około tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke.
Źródło opisu: Wikipedia

Czoło

szczyt
odległość: 5,14 km
Czoło (czes. Čelo, niem. Kammsteig, ok. 1275 m n.p.m. ) – szczyt w głównej grani Karkonoszy, wschodnie zwieńczenie Kowarskiego Grzbietu. Większość map i przewodników podaje wysokość 1266 (zob.
Źródło opisu: Wikipedia

Straconka

szczyt
odległość: 5,59 km
Straconka (niem. Galgenberg, 611 m n.p.m.) – szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, między Leszczyniec a Dudziarzem. Zbudowany jest z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego. W większości porośnięty lasem świerkowym.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeleni Potok

strumień, przepust
odległość: 5,88 km
Jelení potok (niem. Löwen Bach) – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Malé Úpy o długości ok. 6 km. Źródła znajdują się na południowych zboczach Czarnego Grzbietu, pomiędzy Śnieżką a Czarną Kopą, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarna Góra

szczyt
odległość: 6,22 km
Černá hora (niem. Schwarzenberg, Spiegelkoppe, 1299 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Zachodnich w czeskiej części Karkonoszy. Wzniesienie położone jest na południowy wschód od Pecu pod Sněžkou, w południowo-wschodniej części Karkonoszy, na obszarze czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego (czes. Krkonošský národní park – KRNAP).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO