Z lotu ptaka: Karpacz - zdjęcie #11887

Karpacz, Karpacz, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

Karpacz

obiekt administracyjny
Karpacz Górny (1946–2017 Bierutowice, niem. Brückenberg) − część miasta Karpacz (województwo dolnośląskie), granicząca z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Dawniej samodzielna wieś, sąsiadująca z Karpaczem. Główną oś jednostki osadniczej stanowi ulica Karkonoska (przed 1945 zwana Brückenberger Chaussee).
Źródło opisu: Wikipedia

Karkonosze

Dwór Liczyrzepy

restauracja
odległość: 117 m

Stok Relaks

obiekty sportów zimowych
odległość: 131 m

Skarby Ziemi JUNA

sklep
odległość: 141 m

Wilcza

asfalt, droga dojazdowa, usługa
odległość: 269 m

Wilcza Poręba

obiekt administracyjny
odległość: 474 m

Dzika

tor, usługa
odległość: 516 m

Park Bajek

klienci, plac zabaw
odległość: 562 m

Łomniczka

strumień
odległość: 584 m

Pensjonat "PrzyStanek Bavaria"

pensjonat
odległość: 657 m

Artus

hotel
odległość: 895 m

Obiekty na dalszym planie

Karkonoski Park Narodowy

park narodowy
odległość: 4,19 km
Karkonoski Park Narodowy (cz. Krkonošský národní park, w skrócie KRNAP) – park narodowy położony w północnej części republiki czeskiej, w krajach hradeckim i libereckim, przy granicy z Polską. Utworzony został 17 maja 1963 r. i obejmuje obszar 36 327 ha (z otuliną ok. 55 000 ha).
Źródło opisu: Wikipedia

Złoty Potok

strumień, przepust
odległość: 4,83 km
Trująca (Złoty Potok) – potok w województwie dolnośląskim, prawy dopływ Nysy Kłodzkiej mający ujście w Zalewie Paczkowskim. W systemie gospodarki wodnej stanowi jednolitą część wód powierzchniowych Trująca o krajowym kodzie RW60004123529 i typie 4 (potok wyżynny krzemianowy z substratem gruboziarnistym – zachodni). Na Mapie Podziału Hydrograficznego Polski ma identyfikator 12352.
Źródło opisu: Wikipedia

Jelení potok

strumień
odległość: 5,91 km
Jelení potok (niem. Löwen Bach) – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Malé Úpy o długości ok. 6 km. Źródła znajdują się na południowych zboczach Czarnego Grzbietu, pomiędzy Śnieżką a Czarną Kopą, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce

wieża obserwacyjno - komunikacyjna, prywatny, zabudowanie
odległość: 6,79 km

święty Wawrzyniec

chrześcijańska, rzymskokatolickie, miejsce kultu, kaplica
odległość: 6,85 km

Śnieżka / Sněžka

atrakcja, szczyt
odległość: 6,87 km

Dom Śląski

zabudowanie, chata alpejska
odległość: 6,93 km
Schronisko Górskie „Dom Śląski” (czasami występuje pod nazwą „Śląski Dom”, historycznie niem. Schlesierhaus) – turystyczne schronisko górskie w Sudetach w paśmie Karkonoszy położone na wysokości 1400 m n.p.m. Schronisko leży w Karkonoszach we wschodniej części Równi pod Śnieżką na Przełęczy pod Śnieżką przy granicy czesko-polskiej (jest to najwyżej położone schronisko w Sudetach Polskich). W pobliżu schroniska zachował się fragment tundry norweskiej z charakterystycznym niskim trzycentymetrowym wrzosem.
Źródło opisu: Wikipedia

Biały Jar

miejscowość
odległość: 7,11 km
Biały Jar (niem. Seifengrube) – jar w środkowej części Karkonoszy, w Sudetach Zachodnich. Jest to nisza niwalna przekształcona w jar o dnie głęboko wciętej półkolistej doliny podcinającej północne zbocze Równi pod Śnieżką.
Źródło opisu: Wikipedia

Koulova strouha

strumień
odległość: 7,30 km
Koulová strouha – górski potok w Czechach, we wschodnich Karkonoszach, prawy dopływ Jelení potoku o długości ok. 1 km. Źródła znajdują się na południowych zboczach Śnieżki, pomiędzy nią a Růžovą horą, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Strzecha Akademicka

PTTK, zabudowanie, chata alpejska
odległość: 7,33 km
Strzecha Akademicka – schronisko PTTK znajdujące się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na jednym ze szlaków prowadzących z Karpacza na Śnieżkę. Położone 1258 m n.p.m., pomiędzy Kotłem Małego Stawu i Białym Jarem, około 10 minut drogi od innego schroniska, Samotni. Schronisko posiada 140 miejsc noclegowych.
Źródło opisu: Wikipedia

Schronisko Samotnia

chata alpejska, PTTK, zabudowanie
odległość: 8,04 km
Samotnia – Schronisko PTTK im. Waldemara Siemaszki nad Małym Stawem, w Kotle Małego Stawu, w Karkonoszach. Do schroniska można dojść niebieskim szlakiem od Świątyni Wang (około 1 godz.) lub zejść od strony Strzechy Akademickiej (około 10 min).
Źródło opisu: Wikipedia

Równia pod Śnieżką

miejscowość
odległość: 8,34 km
Równia pod Śnieżką (1350–1450 m n.p.m.) – płaskowyż w Karkonoszach w Sudetach Zachodnich. Płaskowyż, peneplena położona na wysokości od 1400 m do 1446 m n.p.m. na grzbiecie Karkonoszy pod najwyższą górą Sudetów Śnieżką, rozciąga się nad kotłem Łomniczki i Małego Stawu, Białym Jarem i Upską Jamą (czes. Úpská Jáma) oraz Doliną Białej Łaby (czes. Důl Bílého Labe).
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO