Z lotu ptaka: Smolnik - zdjęcie #11780

Smolnik, gmina Leśna, powiat lubański, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lubański

obiekt administracyjny
Powiat lubański – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lubań. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Leśna

obiekt administracyjny
Leśna – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Leśna.
Źródło opisu: Wikipedia

Smolnik

obiekt administracyjny
Smolnik (niem. Schadewalde) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. Smolnik to wieś o długości około 1,7 km, leżąca na Pogórzu Izerskim, na lewym brzegu Kwisy, na wysokości około 225-240 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Leśna

obiekt administracyjny, miasto
odległość: 91 m
Leśna – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Leśna.
Źródło opisu: Wikipedia

Miłoszowski Potok

rzeka
odległość: 99 m
Miłoszowski Potok (Czarny Strumień, czes. Jindřichovický potok) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w powiecie lubańskim, lewy dopływ Kwisy, długość 10,5 km, źródła na wysokości ok. 375 m n.p.m., ujście – ok. 260 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Jana Kochanowskiego

droga dojazdowa
odległość: 139 m

Kościelna

droga dojazdowa
odległość: 232 m

Elizy Orzeszkowej

jednokierunkowa, droga dojazdowa
odległość: 362 m

Rynek

droga dojazdowa, ścieżka dla pieszych
odległość: 400 m

Pizzerka

fast food
odległość: 416 m

Apteka Słoneczna

apteka
odległość: 416 m

Toscana

restauracja
odległość: 427 m

Urząd Miejski w Leśnej

ratusz, rząd
odległość: 442 m

Stefana Żeromskiego

droga dojazdowa
odległość: 443 m

Henryka Sienkiewicza

jednokierunkowa, droga dojazdowa, droga wojewódzka/powiatowa, most
odległość: 447 m

Leliwa

hotel
odległość: 458 m

Lubańska

droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 498 m

Szkolna

utwardzona, droga dojazdowa, jednokierunkowa
odległość: 498 m

-

apteka
odległość: 500 m

Krzywa

droga dojazdowa
odległość: 560 m

FUP Lubań Śląski 1 w Leśnej

poczta
odległość: 590 m

Pocztowa

droga wojewódzka/powiatowa, droga dojazdowa, most, jednokierunkowa
odległość: 600 m

Baworowa

obiekt administracyjny
odległość: 607 m

Kwisa

rzeka, tunel
odległość: 610 m
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Parking samochodowy

parking dla rowerów
odległość: 617 m

Krótka

jednokierunkowa, droga wojewódzka/powiatowa
odległość: 621 m

Tadeusza Kościuszki

droga dojazdowa, droga wojewódzka/powiatowa, jednokierunkowa, most
odległość: 672 m

Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnej

remiza strażacka, zabudowanie
odległość: 773 m

Bruśnik

rzeka
odległość: 774 m

Kościół par. pw. św. Jana Chrzciciela

rzymskokatolickie, chrześcijańska, miejsce kultu, kościół, zabudowanie
odległość: 830 m

Stroma

droga dojazdowa
odległość: 854 m

Obiekty na dalszym planie

Szubieniczna

szczyt
odległość: 2,99 km
Szubieniczna (niem. Galgenberg) (325 m n.p.m.), wzniesienie w północno-zachodniej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, kończące ten grzbiet na północnym zachodzie, na prawym Brzegu Bobrem, w pobliżu Wlenia. Zbudowane ze skał osadowych – permskich (czerwony spągowiec) zlepieńców i piaskowców oraz dolnotriasowych (pstry piaskowiec) piaskowców, należących do niecki północnosudeckiej. Porośnięty lasem świerkowo-bukowym z polanami i łąkami.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Czocha

zamek, atrakcja
odległość: 5,12 km
Zamek Czocha – obronny zamek graniczny położony w miejscowości Sucha, gmina Leśna, nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie w polskiej części Łużyc Górnych. Pierwotna nazwa brzmiała prawdopodobnie Czajków (1329: castrum Caychow), przed 1945 Tzschocha. Zamek posadowiony jest na gnejsowych skałach należących do metamorfiku izerskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Stankowice

wieś
odległość: 6,35 km
Stankowice (do 1945 niem. Rengersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. Stankowice to wieś łańcuchowa o długości około 3,2 km, leżąca w północnej części Pogórza Izerskiego, pomiędzy miejscowościami Złotniki Lubańskie i Sucha, na wysokości około 275-430 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Bożkowice

wieś
odległość: 6,82 km
Bożkowice (niem. Eckersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Olszyna. Bożkowice to niewielka wieś leżąca na północnym brzegu Kwisy, tworzącej w tym miejscu Jezioro Leśniańskie. Miejscowość znajduje się w zachodniej części Wzniesień Radoniowskich, na wysokości około 280-310 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Rajsko

mieszkanie, atrakcja, zamek
odległość: 8,35 km
Rajsko (Zamczysko) (do końca II wojny światowej niem. Neidburg) – sztuczne ruiny znajdujące się na wysokim prawym brzegu Kwisy na terenie wsi Zapusta. Ruiny zostały zbudowane w latach 1875–1878 według pomysłu i na zlecenie Aleksandra von Minutoli, właściciela pobliskich Biedrzychowic. W ruinach wykorzystano wtórnie detale architektoniczne z ruin dawnych okolicznych kościołów i pałaców.
Źródło opisu: Wikipedia

Złotniki Lubańskie

wieś
odległość: 8,84 km
Złotniki Lubańskie (niem. Goldentraum) – wieś (dawniej miasto) w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna, nad rzeką Kwisą. Eksploatajcę złota rozpoczęto w rejonie miasta około 1654. Christophe von Nostitz (magnat z zamku Czocha) otrzymał w 1662 lub w 1672 od elektora saskiego Jana Jerzego II przywilej lokacji osady targowej, która otrzymała nazwę Nowe Miastko (niem. Neustädtel).
Źródło opisu: Wikipedia

Stary Ratusz

ratusz, zabudowanie
odległość: 9,16 km
Stary Ratusz w Legnicy – zbudowany w latach 1737-1741 w stylu barokowym. Początkowo był siedzibą władz miejskich, w roku 1928 został zaadaptowany na siedzibę teatru. Obecnie mieści się w nim administracja teatru oraz garderoby aktorów.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół filialny św. Józefa

miejsce kultu, chrześcijańska, kościół
odległość: 9,18 km

Grodnica

wieś
odległość: 9,31 km
Grodnica (niem. Gieshübel) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Olszyna. Grodnica to niewielka wieś leżąca na Pogórzu Izerskim, u północno-zachodniego podnóża Wzniesień Radoniowskich, w zakolu Kwisy, na wysokości około 280-300 m n.p.m.. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zapusta

wieś
odległość: 9,95 km
Zapusta – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Olszyna. Zapusta to mała wieś o długości około 0,8 km leżąca w zachodniej części Wzniesień Radoniowskich, w dolinie potoku, prawego dopływu Kwisy, na wysokości około 235-240 m n.p.m. Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczyła 83 mieszkańców.
Źródło opisu: Wikipedia

Bartoszówka

wieś
odległość: 11,69 km
Bartoszówka – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. Bartoszówka to niewielka wieś o rozproszonej zabudowie o długości około 0,8 km, leżąca na północno-wschodnim krańcu Przedgórza Izerskiego, na wysokości około 360-370 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO