Z lotu ptaka: Leśna - zdjęcie #11774

Leśna, gmina Leśna, powiat lubański, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: zima, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat lubański

obiekt administracyjny
Powiat lubański – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lubań. W skład powiatu wchodzą:
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Leśna

obiekt administracyjny
Leśna – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Leśna.
Źródło opisu: Wikipedia

Leśna

obiekt administracyjny
Leśna – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Leśna.
Źródło opisu: Wikipedia

Obszar chronionego krajobrazu na terenie gminy Leśna

obszar chroniony

Jezioro Leśniańskie

zbiornik wodny, zbiornik wodny

Pogórze Izerskie

Sucha

obiekt administracyjny
odległość: 24 m

Rejs po Jeziorze Leśniańskim

ferry, tory wodne
odległość: 84 m

Kwisa

rzeka, tunel
odległość: 127 m
Kwisa – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, lewy (najdłuższy) dopływ Bobru, długość 126,8 km, powierzchnia zlewni 1026 km² (z czego na terenie kraju 994,9 km²), źródła na wysokości ok. 1020 m n.p.m., ujście – ok. 110 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Stankowice

obiekt administracyjny
odległość: 409 m
Stankowice (do 1945 niem. Rengersdorf) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. Stankowice to wieś łańcuchowa o długości około 3,2 km, leżąca w północnej części Pogórza Izerskiego, pomiędzy miejscowościami Złotniki Lubańskie i Sucha, na wysokości około 275-430 m n.p.m. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Zapora i elektrownia wodna na Jeziorze Leśniańskim

punkt informacyjny
odległość: 487 m

Leśna - plan miasta

punkt informacyjny
odległość: 488 m

Zapora Leśniańska

atrakcja, dam
odległość: 573 m

TAURON Ekoenergia Sp. z o.o. ZEW Jelenia Góra

TAURON Ekoenergia Sp. z o.o. ZEW Jelenia Góra, zabudowanie
odległość: 592 m

Baworowo

rower, usługa, asfalt, miejsce docelowe, spacer
odległość: 657 m

Elektrownia Wodna Leśna

budynek przemysłowy, hydro, TAURON Ekoenergia Sp. z o.o., generator
odległość: 781 m

Obiekty na dalszym planie

Szubieniczna

szczyt
odległość: 3,10 km
Szubieniczna (niem. Galgenberg) (325 m n.p.m.), wzniesienie w północno-zachodniej części Północnego Grzbietu Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich, kończące ten grzbiet na północnym zachodzie, na prawym Brzegu Bobrem, w pobliżu Wlenia. Zbudowane ze skał osadowych – permskich (czerwony spągowiec) zlepieńców i piaskowców oraz dolnotriasowych (pstry piaskowiec) piaskowców, należących do niecki północnosudeckiej. Porośnięty lasem świerkowo-bukowym z polanami i łąkami.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Świecie

zamek, atrakcja
odległość: 6,52 km
Zamek w Świeciu, także Zamek Miecz – zamek na bazaltowym wzgórzu powyżej wsi Świecie (województwo dolnośląskie). Zamek zbudowano prawdopodobnie w XIV w. na polecenia księcia świdnicko-jaworskiego Bernarda w celu ochrony szlaku biegnącego z Łużyc do Lubania i Jeleniej Góry. Był jedną z warowni tzw.
Źródło opisu: Wikipedia

Domek myśliwski Ernsta Gütschowa

ruiny, ruiny, Nadleśnictwo Świeradów Zdrój oraz Stowarzyszenie "Zamek Czocha", atrakcja
odległość: 7,03 km

Świecie

wieś
odległość: 8,21 km
Świecie (niem. Schwerta) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. Historycznie miejscowość jest położona na terenie Górnych Łużyc. Miejscowość ta jest położona na Pogórzu Izerskim, oddalona o 3,5 km na południowy wschód od Leśnej.
Źródło opisu: Wikipedia

Wojkowa

szczyt
odległość: 8,32 km
Wojkowa (502 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, na Pogórzu Izerskim. Wzniesienie położone jest w południowo-zachodniej części Pogórza Izerskiego, w środkowej części Przedgórza Izerskiego, około 2,8 km na północny zachód od północnej granicy miejscowości Giebułtów. Wojkowa jest najwyższym szczytem Pogórza Izerskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Jindřichovický potok

strumień, przepust
odległość: 8,44 km
Miłoszowski Potok (Czarny Strumień, czes. Jindřichovický potok) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w powiecie lubańskim, lewy dopływ Kwisy, długość 10,5 km, źródła na wysokości ok. 375 m n.p.m., ujście – ok. 260 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół św. Michała Archanioła

miejsce kultu
odległość: 11,54 km

Giebułtów

wieś
odległość: 11,76 km
Giebułtów (niem. Gebhardsdorf, , Gebhardtsdorf, 1570 – Göppersdorf, 1753 – Geppersdorf ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczył 1337 mieszkańców.
Źródło opisu: Wikipedia

Łużyca

rzeka, przepust
odległość: 12,67 km
Łużyca (Strużyna) – rzeka górska w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich i Przedgórzu Izerskim. Rzeka o długości około 12 km, lewy dopływ Czarnego Potoku, jest ciekiem IV rzędu należącym do dorzecza Odry, zlewiska Morza Bałtyckiego. Źródła rzeki położone są w zachodniej części Gór Izerskich na północnym zboczu wzniesienia Smrek czes. Smrk, na wysokości ok.
Źródło opisu: Wikipedia

Wolimierz

wieś
odległość: 13,73 km
Wolimierz – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Podzielona na dwie części: Nową Skibę (okolice kościoła) i Starą Skibę.
Źródło opisu: Wikipedia

Mirsk

miasto
odległość: 15,28 km
Mirsk – gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba gminy to Mirsk.
Źródło opisu: Wikipedia

Dlugi Potok

rzeka
odległość: 15,59 km
Długi Potok (niem. Lange Wasser, Lang Wasser) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, na Pogórzu Izerskim, prawy dopływ Kwisy, długość 10,5 km, źródła na wysokości ok. 460-470 m n.p.m., ujście – ok. 340 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO