Z lotu ptaka: Czerwoniak - zdjęcie #11605

Czerwoniak, Sosnówka, gmina Podgórzyn, powiat karkonoski, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: wiosna, marzec 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

powiat karkonoski

obiekt administracyjny
Powiat karkonoski (w latach 1999–2020 pod nazwą powiat jeleniogórski ) – powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jelenia Góra.
Źródło opisu: Wikipedia

gmina Podgórzyn

obiekt administracyjny
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Sosnówka

obiekt administracyjny, wieś
Sosnówka (do 1945 niem. Seidorf, do marca 1946 Drewnica) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Sosnówka to duża i mocno rozczłonkowana wieś łańcuchowa leżąca na pograniczu Pogórza Karkonoskiego i Kotliny Jeleniogórskiej, pomiędzy szczytami Kazalnica, Skiba i Grabowiec, na wysokości około 370–720 m n.p.m. W dolnej części Sosnówki znajduje się zbiornik wody pitnej (Sosnówka (zbiornik)). W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Czerwoniak

obiekt administracyjny, przysiółek

Karkonosze

Górska

gatunek 2, asfalt, droga niesklasyfikowana
odległość: 26 m

Podgórzyn

obiekt administracyjny
odległość: 135 m
Podgórzyn – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. Siedziba władz gminy to Podgórzyn.
Źródło opisu: Wikipedia

Czerwonka

strumień, przepust
odległość: 183 m

Czerwona Dolina

droga niesklasyfikowana, asfalt, most
odległość: 238 m

Obiekty na dalszym planie

Kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej

kościół, miejsce kultu, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 2,78 km

Kościół pw. św. Marcina

miejsce kultu, rzymskokatolickie, kaplica, chrześcijańska
odległość: 3,02 km

Głaśnica

szczyt
odległość: 4,04 km
Głaśnica (niem. Matzkenberg, 608 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Pogórza Karkonoskiego. Jest najdalej na północny wschód wysuniętym wzniesieniem Karkonoszy. Leży na zakończeniu grzbietu odchodzącym na północny wschód od Czarnej Góry.
Źródło opisu: Wikipedia

Zamek Księcia Henryka

zamek, atrakcja, zabudowanie
odległość: 4,77 km

Panorama Karkonoszy z Baszty

punkt widokowy
odległość: 4,79 km

Grodna

szczyt
odległość: 4,83 km
Grodna (506 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, około 1,1 km na wschód od centrum miejscowości Marczyce. Grodna jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym od wschodniej strony nad miejscowością Marczyce, a od południa nad Sosnówką na Wzgórzach Łomnickich.
Źródło opisu: Wikipedia

Marczyce

wieś
odległość: 4,84 km
Marczyce (do 1945 niem. Marzedorf, w 1946 także Marcinkowice) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest obiekt :
Źródło opisu: Wikipedia

Głębock

wieś
odległość: 5,42 km
Głębock (niem. Glausnitz) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego. Wieś położona na wysokości około 390 m n.p.m.
Źródło opisu: Wikipedia

Skopiec

szczyt
odległość: 6,53 km
Skopiec (720,7 m n.p.m. ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra znajduje się w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na północ od szczytu Baraniec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa i około 7 km na północny wschód od centrum Janowic Wielkich. Szczyt należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. św. Jadwigi

rzymskokatolickie, kościół, miejsce kultu, chrześcijańska
odległość: 6,60 km

Pałac w Miłkowie

zabudowanie, zamek
odległość: 6,63 km

Ruiny kościoła ewangelickiego

ruiny, kościół
odległość: 6,81 km

Sala Królestwa Świadków Jehowy

świadek jehowy, miejsce kultu, świątynia, chrześcijańska
odległość: 7,15 km
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO