Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #11175

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, sierpień 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Kotlina Jeleniogórska

Sudecka

asfalt, trzeciorzędna
odległość: 4 m

Leopolda Staffa

droga dojazdowa
odległość: 63 m

Hala sportowa "Spartakus"

zabudowanie, centrum sportowe
odległość: 69 m

Wzgórze Kościuszki

park
odległość: 136 m

Hotel "Mercure"

hotel, zabudowanie
odległość: 188 m

Wzgórze Wandy

droga dojazdowa, szczyt
odległość: 201 m

Sudecka - Cmentarz 03

przystanek autobusowy, MZK Jelenia Góra, pokrycie dachu:nie
odległość: 295 m

Sudecka Cmentarz 04

MZK Jelenia Góra, przystanek autobusowy, pokrycie dachu:nie
odległość: 324 m

Główny Cmentarz Komunalny w Jeleniej Górze

cmentarz
odległość: 329 m

Jurija Gagarina

droga dojazdowa
odległość: 405 m

Kosmonautów

droga dojazdowa
odległość: 477 m

dawny Cmentarz Żydowski w Jeleniej Górze

pomnik
odległość: 492 m

Stacja Centralna Grupy Karkonoskiej GOPR

zabudowanie
odległość: 609 m

Skowronków

droga dojazdowa
odległość: 692 m

Władisława Wołkowa

droga dojazdowa, jednokierunkowa, asfalt
odległość: 695 m

Obiekty na dalszym planie

kaplica cmentarna

chrześcijańska, rzymskokatolickie, miejsce kultu, kaplica
odległość: 701 m

Bóbr

rzeka
odległość: 2,20 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Kaplica cmentarna

miejsce kultu, kaplica, bezwyznaniowe, wielowyznaniowa
odległość: 2,72 km

Kościół pw. św. Judy Tadeusza

rzymskokatolickie, miejsce kultu, chrześcijańska, kościół
odległość: 3,13 km

Zamkowa Góra

szczyt
odległość: 3,18 km
Zamkowa Góra (niem. Schlossberg, Schloss-Berg, 618 m n.p.m.) – szczyt w Sudetach Środkowych, w Górach Wałbrzyskich na terenie Wałbrzycha, w dzielnicy Glinik. Szczyt położony jest w południowo-wschodniej części Gór Wałbrzyskich, w masywie Rybnickiego Grzbietu, na południe od dzielnicy Wałbrzycha Podgórze. Poniżej szczytu po północno-zachodniej stronie płynie Pełcznica.
Źródło opisu: Wikipedia

Czarny Strumień

rów
odległość: 5,32 km
Miłoszowski Potok (Czarny Strumień, czes. Jindřichovický potok) – potok w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w powiecie lubańskim, lewy dopływ Kwisy, długość 10,5 km, źródła na wysokości ok. 375 m n.p.m., ujście – ok. 260 m n.p.m..
Źródło opisu: Wikipedia

Żeleźniak

szczyt
odległość: 6,46 km
Żeleźniak (niem. Eisenberg, 591 m n.p.m.) – szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika, w Krowiarkach. Wzniesienie, położone w Sudetach Wschodnich, w północno-zachodnim ramieniu Masywu Śnieżnika, w północno-zachodniej części Krowiarek, w środkowej części masywu Żelaznych Gór, których jest najwyższą kulminacją. Odchodzą od niego 3 grzbiety.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Matki Bożej Jasnogórskiej

miejsce kultu, kościół, chrześcijańska, rzymskokatolickie
odległość: 7,21 km

Dąbrowica

wieś
odległość: 7,25 km
Dąbrowica (niem. Eichberg, Kreis Hirschberg i. Rsgb.) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Mysłakowice. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa jeleniogórskiego. Wieś położona na wysokości 345–390 m n.p.m. jest rozłożona pomiędzy doliną Bobru a Kozińcem (462 m n.p.m.), u podnóża Wzgórz Dziwiszowskich, należących do Kotliny Jeleniogórskiej.
Źródło opisu: Wikipedia

Witosza

szczyt
odległość: 7,55 km
Witosza (484 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w południowej części Wzgórz Łomnickich, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Wzniesienie położone w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, w południowej części Wzgórz Łomnickich, na wschodnich obrzeżach miejscowości Staniszów. Niewielkie wyróżniające się skaliste wzgórze, jest drugim pod względem wysokości wzniesieniem Wzgórz Łomnickich, górującym około 100 m od wschodniej strony nad środkową częścią miejscowości- Staniszów.
Źródło opisu: Wikipedia

Staniszów

wieś
odległość: 7,83 km
Staniszów (niem. Stonsdorf (do 1945), Stansdorf; od 1945 do 1948 Łącznikowo) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn licząca 817 mieszkańców (31 III 2011 r.). Położona jest 9 km od miasta Jelenia Góra, na terenie Wzgórz Łomnickich, w obrębie Kotliny Jeleniogórskiej, w pobliżu uzdrowiska Cieplice. W latach 1975–1998 miejscowość należała terytorialnie do województwa jeleniogórskiego.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego

kościół, miejsce kultu, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 7,86 km

Wrona

szczyt
odległość: 8,09 km
Wrona (niem. Krähenberg , 692,9 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w środkowej części Gór Sowich. Wzniesienie położone jest w północno-środkowej części Gór Sowich, około 3,5 km na południowy zachód od centrum miejscowości Bielawa. Kopulaste wzniesienie o bardzo zróżnicowanej rzeźbie i ukształtowaniu oraz dość stromych wschodnich i zachodnich zboczach, z płaską wyrazistą powierzchnią będące niższą kulminacją Kawki (705 m n.p.m.).
Źródło opisu: Wikipedia

Skopiec

szczyt
odległość: 8,91 km
Skopiec (720,7 m n.p.m. ) – szczyt w Górach Kaczawskich, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w gminie Janowice Wielkie. Góra znajduje się w południowo-środkowej części Gór Kaczawskich, w środkowej części Grzbietu Południowego, około 400 m na północ od szczytu Baraniec, około 2,8 km na południowy zachód od centrum Wojcieszowa i około 7 km na północny wschód od centrum Janowic Wielkich. Szczyt należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów oraz Korony Sudetów Polskich.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO