Z lotu ptaka: Jelenia Góra - zdjęcie #11093

Jelenia Góra, Jelenia Góra, Jelenia Góra, województwo dolnośląskie

Czas wykonania zdjęcia: lato, wrzesień 2022

Powrót do mapy

Obiekty na zdjęciu

Jelenia Góra

obiekt administracyjny
Jelenia Góra – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto jest również siedzibą powiatu karkonoskiego, Zarządu Karkonoskiego Parku Narodowego oraz polską stolicą Euroregionu Nysa. Historyczne miasto leży na Dolnym Śląsku.
Źródło opisu: Wikipedia

Paulinów

obiekt administracyjny
odległość: 110 m

Sudecka

trzeciorzędna, droga wojewódzka/powiatowa, asfalt
odległość: 124 m

Aleja Solidarności

asfalt, droga wojewódzka/powiatowa, jednokierunkowa
odległość: 124 m

III Łużyckiej Dywizji Artylerii Przeciwlotniczej

jednokierunkowa, usługa
odległość: 893 m

Wzgórze Zamkowe

szczyt
odległość: 1,10 km

Pałac Paulinum

hotel
odległość: 1,13 km

Obiekty na dalszym planie

Bóbr

rzeka
odległość: 3,49 km
Bóbr (czes. Bobr; niem. Bober) – rzeka w południowo-zachodniej Polsce, płynie przez województwo dolnośląskie i lubuskie, największy z lewobrzeżnych dopływów Odry. Rzeka ma długość 272 km (w Polsce 270 km, w Czechach 2 km), a powierzchnia jego dorzecza 5876 km² (w Polsce 5830 km², w Czechach 46 km²). Po włączeniu rzeki do Polski w 1945 r. przez krótki okres używana była nazwa Bobrawa, później Bober, w końcu Bóbr.
Źródło opisu: Wikipedia

Radomierka

rzeka, strumień
odległość: 5,36 km
Radomierka (niem. ) – potok, prawy dopływ Bobru o długości 11,13 km. Potok płynie z Gór Kaczawskich do Kotliny Jeleniogórskiej. Przepływa przez Maciejową (dzielnicę Jeleniej Góry).
Źródło opisu: Wikipedia

Koziniec

szczyt
odległość: 5,96 km
Koziniec, niem. Molken Berg (462 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, we wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej, we Wzgórzach Dziwiszowskich. Rozczłonkowany szczyt z główną kulminacją o wysokości 462 m n.p.m. położony jest w południowo części Wzgórz Dziwiszowskich, stanowi kulminację grupy wzgórz w zakolu rzeki Bóbr około 5 km na wschód od centrum miejscowości Jelenia Góra, pomiędzy Dąbrowicą a Grabarami. Wzniesienie Koziniec jest najwyższym wzniesieniem Wzgórz Dziwiszowskich.
Źródło opisu: Wikipedia

Jeleniec

szczyt
odległość: 6,24 km
Jeleniec (747 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w paśmie Gór Bardzkich, w Sudetach Środkowych. Wzniesienie położone jest w Sudetach Środkowych, w środkowej części Grzbietu Wschodniego Gór Bardzkich, na małym ramieniu odchodzącym od grzbietu głównego w kierunku wschodnim. Wznosi się około 5,4 km na południe od centrum Barda.
Źródło opisu: Wikipedia

Skowron

szczyt
odległość: 8,06 km
Skowron (niem. Lerchenberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w północnej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone na północny zachód od Płoszczynki, gdzie łączy się z Wapienną. Ku zachodowi odchodzi od niego kilka bocznych ramion z Zadnią i Strzyżowcem. Zbudowany jest w południowo-zachodniej części ze staropaleozoicznych skał metamorficznych – zieleńców i łupków zieleńcowych oraz fyllitów i łupków kwarcowo-serycytowych, należących do metamorfiku kaczawskiego, poprzecinanych żyłami wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Parkowa Wieża Widokowa

punkt widokowy, ruiny, wieża, wieża obserwacyjna
odległość: 8,64 km

Kościół parafialny pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, kościół, chrześcijańska
odległość: 9,43 km

Kościół pw. św. Wawrzyńca

chrześcijańska, miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie
odległość: 10,34 km

Dziwiszów

wieś
odległość: 10,35 km
Dziwiszów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Jeżów Sudecki. Leży w środkowej części Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie jeleniogórskim.
Źródło opisu: Wikipedia

Skiba

szczyt
odległość: 11,64 km
Skiba (niem. Scheibeberg, 562 m n.p.m.) – góra w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, leżąca w bocznym grzbieciku odchodzącym ku południowi od Leśnicy w masywie Łysej Góry. Na zakończeniu tego grzbietu leżu Polna. Zbudowana z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego, w których występują żyły wulkanicznych porfirów.
Źródło opisu: Wikipedia

Komarno

wieś
odległość: 15,68 km
Komarno (niem. Kammerswaldau ) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Janowice Wielkie, w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. Leży u podnóży należącego do Korony Gór Polski, najwyższego szczytu Gór Kaczawskich – Skopca (724 m n.p.m.). Stanowi typową wieś łańcuchową.
Źródło opisu: Wikipedia

Bukówka

szczyt
odległość: 15,75 km
Bukówka – wzniesienie 472 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Kotlinie Kłodzkiej. Wzniesienie położone w Sudetach Środkowych, na Wzgórzach Rogówki, we wschodnim krańcu Kotliny Kłodzkiej około 0,6 km na północ od centrum miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie. Bukówka jest jednym z większych pod względem wysokości wzniesień Wzgórz Rogówki górującym nieznacznie od strony północnej nad pobliskimi Ołdrzychowicami Kłodzkimi.
Źródło opisu: Wikipedia

Kościół pw. Świętego Józefa

miejsce kultu, kościół, rzymskokatolickie, chrześcijańska
odległość: 15,98 km

Leszczyniec

szczyt
odległość: 16,82 km
Leszczyniec (niem. Galgenberg, 604 m n.p.m.) – mało wybitny szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, między Ziemskim Kopczykiem a Straconką. Zbudowany jest ze skał metamorficznych – zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego. W większości porośnięty lasem świerkowym.
Źródło opisu: Wikipedia

Straconka

szczyt
odległość: 17,21 km
Straconka (niem. Galgenberg, 611 m n.p.m.) – szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, między Leszczyniec a Dudziarzem. Zbudowany jest z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego. W większości porośnięty lasem świerkowym.
Źródło opisu: Wikipedia
Dane geograficzne © OpenStreetMap
Wykonanie serwisu: ABENGO